«
E-DEVLET

e-Devlet soyağacı sorgulama kullanıma sunulduğu ilk gün birçok vatandaş tarafından ilgiyle karşılanmıştı. Soylarını, geçmişlerini merak eden birçok vatandaş e-Devlet’e giriş yapınca, sistem üzerinde yoğunluk yaşanmasına sebep oldu. 2018’in Şubat ayından beri kullanıma kapalı olan sorgulama ekranı yeniden aktifleştirildi.

.

e-Devlet Soyağacı Sorgulaması Yeniden Aktifleştirildi

.

e-Devlet Soyağacı Sorgulaması Nasıl Yapılıyor?

.

9 Şubat 2018’den beri aktif olmayan sistem bugün itibariyle tekrar aktif oldu. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü başlığı altında Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama sekmesiyle bizleri karşılayan sistem; vatandaşların buradan çıkartacakları belge ile ailelerine ait tüm soyağacını kolayca görebilmesini sağlıyor.

.

e-Devlet Soyağacı Sorgulaması Yeniden Aktifleştirildi

.

Aşağıdakileri yaparak soyağacınıza ulaşabilirsiniz.

1) Öncelikle Alt-Üst Soy Bilgisi sorgulama ekranına ulaşın.

2) Linke giriş yaptıktan sonra e-devlet girişiniz yoksa kimlik doğrulama sayfasına yönlendirecek.

3) Kimliğimi doğrula seçeneğine tıklayın.

4) Kimlik doğrulaması için gerekli olan bilgiler TC. kimlik numaranız ve e-Devlet şifrenizdir. Eğer şifreniz yoksa en yakın PTT şubelerinden edinebilirsiniz.

5) T.C. kimlik numarası ve şifreniz ile kimlik doğrulama yaptıktan sonra otomatik olarak Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama sayfasına yönlendirilmiş olacaksınız.

Bu şekilde erişemezseniz, internetten ya da e-Devlet mobil uygulamasından direk olarak e-Devlet Kapısı’na giriş yapıp arama çubuğuna Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama yazarak da soyağacınızı görüntüleyebilirsiniz.

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *