«
CHROME

Google Chrome 88 güncellemesi ile birlikte yeni bir özellik daha geldi. Aslında Chrome 84’ten beri yer alan özellik, yeni güncelleme ile birlikte herkese açılmaya başladı. Buna göre Google mobil internet deneyimini artırmak için QR kod özelliği ile dikkatleri üzerine çekti.

.

Mobil Chrome’a QR Kod Özelliği!

.

Chrome QR Kod Özelliği Nasıl Kullanılır?

.

Google, özellikle mobil internet kullanımının artması ile birlikte, Chrome masaüstü tarayıcı üzerinde de birtakım yenilikler yaptı.

.

Özellikle bilgisayarda gördüğünüz bir bağlantıyı telefonunuza göndermek için uğraşmak yerine, artık çok daha pratik bir şekilde bu linklere ulaşılabilecek.

.

Chrome 88 güncellemesi ile birlikte gelen bu QR Kod üreticisi özelliği ile birlikte bir fotoğrafın ya da sayfanın linkini QR kod olarak üretmek mümkün olacak. Fare ile resme sağ tıklayıp açtığınız menüde bağlantıyı farklı sekmede ya da pencerede açma seçeneklerinin altında bu resim için QR kodu oluştur seçeneği olacak.

.

Mobil Chrome’a QR Kod Özelliği!

.

Yine adres çubuğunda  sağ tarafta çerçeveli bir kare kod simgesi mevcut olacak. Bu simgeye tıkladığınızda ise bu linkin QR kodunu üretebiliyorsunuz. Bu sayede akıllı telefonunuz üzerinden kare kod uygulamalarını çalıştırarak istediğiniz fotoğrafı görüntülemek, istediğiniz linke bir yere kopyalamadan ulaşmak daha pratikleşmiş oluyor.

.

Daha önce bu özelliği açmak için Flags üzerinden bu özelliği aktifleştirmek gerekiyordu. Eğer bu özellik henüz Chrome tarayıcınıza gelmediyse, adres çubuğuna: chrome://flags/#sharing-qr-code-generator yazarak aktif hale getirmeniz mümkün.

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *