«
ELON MUSK

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk ve Amazon CEO’su Jeff Bezos arasındaki kıyasıya rekabet giderek büyüyor. Dünyanın en zengin insanı olan Jeff Bezos, tahtını Elon Musk’a kaptırabilir. İki ismin CEO’luk yaptığı firmalar bazı alanlarda birbiriyle yarışırken, ikili arasındaki yarış gittikçe hız kazandı.

.

Elon Musk, Jeff Bezos’u Geçmeye Çok Yakınlaştı!

.

Dünyanın en değerli şirketlerinin, kurucu CEO’luğunu üstelenen Musk ve Bezos, sahip oldukları servetle birçok firma hatta ülkeden daha zengin durumda. Özellikle New York Borsasında işlem gören Amazon ve Tesla hisseleri, iki ismi önemli bir konuda karşı karşıya getirdi.

.

Elon Musk ve Jeff Bezos Kıyasıya Rekabet İçinde

.

ABD’den gelen haberlerde, New York Borsasında işlem gören Amazon (AMZN) ve Tesla (TSLA) hisselerindeki hareketlilik gündem oldu. Çünkü son 1 haftalık dönemde Amazon hisseleri düşüş eğilimi gösterirken, Tesla hisseleri dikkate değer bir yükseliş eğilimine girdi. Ancak Tesla hisselerinin geçen yıla göre  yüzde 743 artış yaşaması dikkatleri bu yöne çekti. Geçen yıla göre Amazon hisseleri ise yüzde 65 değer kazandı.

.

Elon Musk, Jeff Bezos’u Geçmeye Çok Yakınlaştı! Elon Musk, Jeff Bezos’u Geçmeye Çok Yakınlaştı!

.

Bu değer kazanan hisseler arasında Elon Musk tarafından sahip olunan çok sayıda hisselerin de olduğu, bu nedenle Jeff Bezos tarafından sahip olunan servete biraz daha yaklaşıldığı belirtiliyor. Musk, kazanca rağmen maddi şeylerle çok az ilgisi olduğunu, Tesla ve SpaceX’teki hisseleri dışında çok az mal varlığı olduğunu açıklamıştı. Musk, servetinin asıl amacının, insanlığın uzay yolculuğunu yapan bir medeniyete evrimini hızlandırmak olduğunu belirtmişti.

.

Elon Musk ve şirketlerini yakın takibe alan Bezos, 202 milyar dolar değerinde bir servete sahip. Elon Musk’ın ise 153 milyar dolarlık serveti olduğu biliniyor. Amazon CEO’sunun son 1 yılda 90 milyar dolar kazanç elde ettiği düşünüldüğünde, aradaki 49 milyar dolarlık farkın kapanmasının çok da zor olmayacağı aktarılıyor.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

.

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *