«
  1. Anasayfa
  2. Donanım Haberleri
  3. Epson yeni etiket robotunu tanıttı

Epson yeni etiket robotunu tanıttı

1695050266_EPSON2
  • Epson, Avrupa’nın en büyük etiket çözümleri fuarı olan Labelexpo’da yeni yazıcılarıyla birlikte etiketleme robotunu da tanıttı. Epson’un SurePress L-4733AW modeli, Loftware bulut entegrasyonlu, talebe dayalı renkli etiket baskısı sunan ColorWorks CW-C4000 ile birlikte otomatik etiketleme yapan Epson robotu fuarda büyük ilgi gördü.  
  • İki ColorWorks yazıcı, bir akıllı kamera ve bir Epson robotu kullanılarak hazırlanan sistemle farklı boyutlarda ilaç kutuları özel olarak etiketlenebilecek. Böylece belirli ilaçlar için gereken insan müdahalesini ortadan kaldırırken olası insan etiketleme hataları da engellenecek…

 

Epson, Avrupa’nın en büyük etiket çözümleri fuarı olan Labelexpo’da yeni yazıcılarıyla birlikte etiketleme robotunu da tanıttı. Epson’un SurePress L-4733AW modeli, Loftware bulut entegrasyonlu, talebe dayalı renkli etiket baskısı sunan ColorWorks CW-C4000 ile birlikte otomatik etiketleme yapan Epson robotu fuarda büyük ilgi gördü. İki ColorWorks yazıcı, bir akıllı kamera ve bir Epson robotu kullanılarak hazırlanan sistemle farklı boyutlarda ilaç kutuları özel olarak etiketlenebilecek. Böylece belirli ilaçlar için gereken insan müdahalesini ortadan kaldırırken olası insan etiketleme hataları da engellenecek.

 

Epson, 11-14 Eylül 2023 tarihleri arasında Brüksel’de düzenlenen Labelexpo Fuarı’nda SurePress etiket baskı makinelerinin yeni genişletilmiş serisini tanıttı. L-4733AW modeli Avrupa’da bir ticaret fuarında ilk kez görüntü. Bu model, SurePress 4000 serisinin güncellenmiş versiyonu olarak sergilendi. CMYK ve beyaz mürekkep ile birlikte turuncu mürekkep veya dijital vernik seçeneği ile sunulan SurePress L-6534VW ile birlikte geliyor.

 

Ödüllü önceki modelinin başarısını sürdüren SurePress L-4733AW kısa seri etiket baskı makinesi, kalite, tutarlılık, tekrarlanabilirlik ve daha yüksek hızlı baskı modlarının bir kombinasyonunu sunuyor. Epson’un yeni ve geliştirilmiş AQ4 mürekkep setini kullanarak (CMYK yeşil, turuncu ve beyaz ile birlikte), daha geniş bir renk gamı sunuyor ve daha çeşitli alt tabakalarda hassas renk eşleme sağlıyor. Ayrıca, işletmeci müdahalesini en aza indirgemek için tasarlanmış otomatik bakım özellikleri bulunuyor. Bu da daha hızlı, daha verimli, güvenilir bir iş akışı ve daha kısa teslimat süreleri anlamına geliyor.

 

Dakikada 50 metrelik baskı yapıyor

 

SurePress L-6534VW, ayrı bir kompakt etiket sonlandırıcı olan GM DC330 Mini ile birleştirilmiş şekilde de sergilendi. Üretkenliği optimize etmek için tasarlanan SurePress L-6534VW, yüksek hacimli üretim için dakikada 50 metreye kadar baskı hızları sunuyor.

 

Labelexpo’da tanıtılan diğer ürünler arasında Epson’ın bulut entegrasyonlu yeni ColorWorks etiket yazıcıları bulunuyor. Bunu Epson ve dünyanın en büyük bulut tabanlı kurumsal etiketleme ve sanat yönetimi sağlayıcısı Loftware arasında yapılan bir iş birliği duyurusu takip ediyor. Bulut entegrasyonlu ColorWorks yazıcıları, kimya, ilaç, elektronik, otomotiv, havacılık ve perakende sektörlerinde yüksek verimlilikli renkli etiketleme çözümlerine olan talebe yanıt vermek için çoklu konumlardaki kurumsal işletmelerin sistemlerine bağlanarak işlemlerini gerçekleştiriyor.

 

İnsan hataları engellenece

 

Ayrıca, Epson, iki ColorWorks yazıcı, bir akıllı kamera ve bir Epson robotunu kullanarak yenilikçi bir otomatik etiketleme uygulaması sergiledi. Bu, farklı boyutlarda ilaç kaplarının özel etiketlenmesini gerektiren tıp endüstrisine yönelik bir uygulamayı gösteriyor. Otomatik süreç, belirli ilaçlar için gereken insan müdahalesini ortadan kaldırırken olası insan etiketleme hatalarını da engelliyor.

Fuarda öne çıkan diğer yenilikler arasında Epson’ın yeni prototip RFID yazıcısının bir gösterimi yer aldı. Türünün ilk örneği olan bu yazıcı, siyah beyaz alternatiflerine göre önemli avantajlar sunan renkli RFID etiketleri üretiyor.

 

Epson Europe’un Ticari ve Endüstriyel Ürün Pazarlama Başkanı Marc Tinkler, şunları söylüyor: “Epson’un SurePress etiket baskı makineleri, kalite, güvenilirlik ve çok yönlülük konusunda dünya çapında bir üne sahip. Labelexpo’ya geri dönüyor olmaktan ve yeni L-4733AW modelimizi kişisel olarak sergileyebiliyor olmaktan heyecan duyuyoruz. Teknolojimizi sürekli olarak geliştiriyoruz ve SurePress 4000 serimizin bu önemli yükseltmesi, müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarına olan kararlılığımızın bir göstergesi.”

 

Daha fazla bilgi:

 

SurePress L-4733A/AW 

SurePress L-4733A/AW, 4000 serisinin önemli bir yükseltmesidir. 4000 serisi, hem kağıt hem de film alt tabakalara baskı yapabilen su bazlı mürekkep kullanımı ile yüksek kalite ve güvenilirlik düzeylerini sağlamasıyla geniş çapta tanınıyor. SurePress L-4733A/AW ile AQ mürekkep sistemi daha da geliştirilerek iyileştirilmiş ve bu da görüntü kalitesinin ve renk istikrarının artırılması gibi birçok avantaj sunuyor. Bu, etiket dönüştürücülerine ve ticari yazıcılara daha yüksek üretkenlik ve güvenilir performans sağlama imkanı veriyor ve daha fazla alt tabakada hassas renk eşleme sağlıyor. CMYKOG mürekkep seti kullanırken, mükemmel renk doğruluğu ve doygunluk için büyük bir renk gamı sunuyor. Ayrıca beyaz ve kaplanmamış siyah mürekkep eklemeleri alt tabaka esnekliğini genişletiyor. Yeni otomatik bakım özellikleri, üretkenliği ve güvenilirliği artırıyor.

 

SurePress L-6534VW 

SurePress L-6534VW dijital etiket baskı makineleri serisi, yüksek hacimli üretim için dakikada 50 metreye kadar baskı hızları sunuyor. Hassasiyet, güvenilirlik ve devamlılık için tasarlanan bu son derece esnek makineler, tutarlı ve tekrarlanabilir sonuçlar sunuyor. İnovatif tambur platen, tüm baskı modlarında renkten renge kayıt ve nokta yerleşimi konusunda doğru sonuçlar sağlıyor. Bu seri, daha ince tonlu gradasyonlar, daha keskin görüntüler ve canlı renkler için mürekkep yayılmasını kontrol eden Epson’un LED UV sabitleme sistemi ile donatılmıştır. Olağanüstü renk doğruluğu ve tutarlılığı, daha geniş bir uygulama yelpazesi için artan gelir fırsatı sağlıyor. Epson UV mürekkepleri geniş bir kağıt ve film alt tabakada baskı yaparken, düşük işletme maliyetleri ve yüksek üretkenlik sunuyor.

 

Dokunmatik panel ara yüzü kullanım kolaylığı sunarken, Epson’un özel Nozul Doğrulama Teknolojisi (NVT) ve otomatik kafa bakımı, kullanıcı müdahalesini en aza indirerek israfı azaltıyor. Yapılandırma L-6534VW standart yapılandırması, aşağıdakilerden biriyle birlikte yüksek opasiteli beyaz olan CMYK içerir:

• Seçilen veya genel olarak parlak veya mat bir bitiş vermek için basılabilen çevrimiçi dijital vernik.

• Daha geniş bir renk gamı için turuncu mürekkep. CMYK’ye ek olarak turuncu mürekkep kullanma ve yüksek opasiteli beyaz mürekkep standart olarak dahil etme, nokta renklerinin daha doğru bir şekilde yeniden üretilmesini sağlar.

Bir Cevap Yaz

Donanım Forum Hakkında

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *