EV Şarjı Açıklaması: Evde ve yolda en hızlı şarj cihazları | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

EV Şarjı Açıklaması: Evde ve yolda en hızlı şarj cihazları

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

EV Şarjı Açıklaması: Evde ve yolda en hızlı şarj cihazları

Elektrikli araba satın almakla ilgili asıl endişeniz onu nasıl şarj edeceğinizi bulmaksa, artık endişelenmeyin. Tüm yeni EV’lerle birlikte gelen kablodan süper hızlı halka açık şarj ağlarına kadar birçok farklı seçenek vardır ve teknoloji ve terminoloji karşısında bunalmak kolaydır. Seviye 1 ve Seviye 2 şarj cihazlarında, DC hızlı şarjda ve Tesla Süper Şarj cihazlarının nereye uyduğu ve kilometrelerce menzil eklemeniz gerektiğinde nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Seviye 1 şarj cihazları en yavaş ancak takılması en kolay olanlardır

Normal bir 120V ev priziniz varsa, 1. Seviye bir şarj cihazı kullanabilirsiniz. Bir karıştırıcıda veya elektrikli süpürgede bulacağınızla aynı fişe sahip oldukları için, güçleri her yerde bulunur. EV’nizi bir arkadaşınızın yerine sürün ve kendileri elektrikli araçları olmasa bile, sizinkini prize takacak bir yer bulabilmelisiniz.

Bugün ABD’de satın aldığınız her yeni EV, en azından 120V prizle çalışacak bir şarj cihazıyla birlikte gelir. Genellikle “mobil şarj cihazı” veya “seyahat şarj cihazı” olarak adlandırılırlar, bunlar genellikle bagaj tabanının altında veya ön bagajda (veya EV dilinde “saçma”) depolanır ve bulmanız durumunda son çare olarak tasarlanmıştır. Bir yerde acil durum yüklemesine ihtiyacınız varsa.

Olumsuz yanı, tahmin edebileceğiniz gibi, şarj hızıdır. Seviye 1 şarj cihazları, gücü çok yavaş verdikleri için genellikle “damlatmalı şarj cihazları” olarak bilinir. Takılı saatte eklenen yaklaşık 3 mil menzili düşünün.

EV Şarjı Açıklaması: Evde ve yolda en hızlı şarj cihazları

Seviye 2 şarj cihazları, her EV sahibinin ihtiyacı olan şeydir

EV’nizi sürekli olarak park edebileceğiniz bir yere sahip olduğunuzu varsayarsak, Seviye 1 şarj cihazlarından çok daha hızlı olduğu için Seviye 2 şarj cihazı almak, bir elektrikli araç sürücüsü için akıllıca değildir. Seviye 2 şarj cihazı için 240 V çıkışa veya – şarj cihazınız kalıcı olarak takılıysa – devre kesici kutunuzdan 240 V bağlantıya ihtiyacınız olacaktır. En yaygın olanı NEMA 6-50 çıkışıdır; Kablo tesisatınızda daha önemli yükseltmeler gerekmedikçe, bir elektrikçiye bir elektrikçi taktırmak için 200-300 dolar harcamayı bekleyin.

Karşılığında çok daha hızlı şarj elde edersiniz. Bunu kontrol eden birkaç faktör olsa da, şarj saati başına yaklaşık 20-30 millik çizgiler boyunca düşünün. En büyüğü amperajdır: 12A ila 50A arasında değişebilir ve birçok Seviye 2 şarj cihazı, prize hangi gücün geldiğine bağlı olarak ayarlarını yapmanıza izin verir. Daha fazla amper, tipik olarak 7,6 kW’a kadar daha hızlı şarj anlamına gelir.

EV Şarjı Açıklaması: Evde ve yolda en hızlı şarj cihazları

Yeni EV’lerde bulunan seyahat şarj cihazı, doğru adaptörle hem Seviye 1 hem de Seviye 2 kullanımını giderek daha sık desteklemektedir. Kapak tarafında, her elektrikli araç 7,6 kW şarjı desteklemiyor: bazıları, özellikle de fişli hibritler bunun yaklaşık yarısı kadar. Yine de, 240V’luk bir priz taktıysanız ve Seviye 2 şarj cihazı satın alıyorsanız, geleceğe hazırlık amacıyla yapabileceğiniz en güçlü olanı almaya değer. Makul amper tavan boşluğuna sahip Seviye 2 şarj cihazı için 500-800 $ ‘lık rakam.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
 • Sultan772 hafta önce
 • Elektrikli arabası olanlar için çok güzeller fakat fiyatı bana yüksek geldi fakat elektrikli araba kullananlara göre gayet iyi olabilir fiyatı bilmiyorum

%d blogcu bunu beğendi: