Jeep Wrangler 4xe sahipleri özel arazi aracı şarj cihazlarına kavuşuyor | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Jeep Wrangler 4xe sahipleri özel arazi aracı şarj cihazlarına kavuşuyor

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Jeep Wrangler 4xe sahipleri özel arazi aracı şarj cihazlarına kavuşuyor

Jeep ve Electrify America, elektrikli araç şarj cihazlarını daha vahşi yerlere yerleştirmek için bir araya gelerek, yaklaşan 2021 Wrangler 4xe plug-in hibrid sürücülerinin harika dış mekanları keşfederken pillerini doldurmalarına yardımcı oluyor . Jeep 4xe Şarj Ağı, bazıları şebekeden tamamen uzak durmak için güneş enerjisini kullanacak özel Seviye 2 şarj cihazları ile donatılmış arazi parkını görecek.

Electrify America’nın halihazırda Kuzey Amerika’da inşa ettiği DC hızlı şarj cihazları dizisi gibi halka açık şarj ağları, genellikle en çok seyahat edilen rotalara bağlı kalıyor. Tesla’nın Supercharger dağıtımında olduğu gibi, birincil hedef genellikle boşlukları doldurmadan önce ABD’nin Doğu ve Batı kıyılarını birleştirmektir, böylece elektrikli araç sürücüleri, yol boyunca enerji tükenmeden bir yolculuğa çıkacaklarından emin olabilirler.

Bununla birlikte, Jeep’in 2021 Wrangler 4xe ile karşılaştığı zorlukların bir kısmı, SUV geleneklerini bir plug-in hibrit Wrangler’ın titiz standartlara uygun olduğuna ikna ediyor. 2.0 litrelik bir gaz motorunu bir elektrik motoruyla birleştirir ve 17 kWh pil takımı ile yalnızca 34 km’ye kadar yalnızca EV sürüşü vaat eder. Bir hibrit modda SUV, toplam 375 beygir gücü ve 470 lb-ft tork için gaz ve elektrik gücünü harmanlıyor.

Jeep Wrangler 4xe sahipleri özel arazi aracı şarj cihazlarına kavuşuyor

Jeep, 2. Seviye bir şarj cihazında, Wrangler 4xe’nin pilini doldurmanın yaklaşık iki saat sürdüğünü söylüyor. Tabii ki, bu tür bir şarj cihazına erişiminiz olduğunu varsayıyoruz, bu şu anda trailhead parkında geçerli değil.

Otomobil üreticisi, bu sorunu çözmek için, Electrify America’nın yardımıyla Jeep markalı şarj istasyonlarını bu yıl birçok popüler arazi sahasına kuracak. Bu Moab, Utah ile başlayacak; Pollock Pines, Kaliforniya’daki Rubicon Yolu; ve Big Bear, California bu bahar. Jeep Badge of Honor parkurlarının yakınında, bu yılın sonunda ABD çevresinde daha fazlası eklenecek.

Konum ve mevcut altyapıya bağlı olarak, istasyonlar ya şebekeden beslenecek ya da mümkün olan yerlerde güneş enerjisi kullanacaktır. Özel bir uygulama, Jeep 4xe sahiplerinin şarj oturumunu başlatmasına ve izlemesine izin verecek ve onlar için güç ücretsiz olacak.

Jeep Wrangler 4xe sahipleri özel arazi aracı şarj cihazlarına kavuşuyor

Jeep, alışılmışın dışında bulunan şarj cihazları hakkında düşünen tek otomobil üreticisi değil – ve aslında, geleneksel olarak bir gazlı SUV izleyicisinin EV alternatiflerini nasıl kullanmak isteyebileceğini düşünüyor. Bu ayın başlarında Rivian , Kuzey Amerika’da bir dizi şarj cihazı olan Rivian Adventure Network için planlarını duyurdu . Rivian, otoyolların ve ana yolların yakınında güç sağlamanın yanı sıra, ağın milli parklar gibi açık hava eğlence noktalarında ve bunlar ile yakındaki metro alanları arasındaki güzergahlarda bulunan şarj cihazlarına da sahip olacağını söyledi.

2021 Jeep Wrangler 4xe olduğunu şimdi siparişte kullanılabilecek Rubicon Döşeme 4xe için $ 51.695 (artı hedef), Döşeme 4xe Sahara için $ 47.995 (artı $ 1,495 hedef) den fiyatlı ve. Bu, herhangi bir federal, eyalet veya yerel vergi kredisi veya teşvikinden önce.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: