«
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Everest Dağına Dünyanın En Yüksek 5G İstasyonunu Kuruldu

Everest Dağına Dünyanın En Yüksek 5G İstasyonunu Kuruldu

unnamed

En Yüksek Dağa Kurulan 5G İstasyonu

 

China Mobile ve Huawei önceki hafta iletişim alanında attıkları önemli adımı bir seviye daha ileriye taşıyarak konulan hedefe ulaşmayı başardı. Dünyanın en yüksek tepesi olan Everest’e antenler yerleştiren mühendisler, 6.500 metreye ulaştı.

Çinli operatörler ile anlaşan Çin’in önde gelen teknoloji şirketi Huawei’nin 5G antenleri yerleştirmesine karar verilmiş ve operatörleri temsilen China Mobile ve Huawei, Everest’in 5.300 ila 5.800 metre rakımlı bölgelerine antenlerin yerleştirilmesini sağlamıştı. Tarafımıza son gelen bilgilere göre ise bu hedefi bir adım daha yükselttiklerini görebiliyoruz.

China Mobile ve Huawei, dünyanın en yüksek 5G baz istasyonunu 8.848 metrelik rakıma sahip Everest’in 6.500 metre rakımlı bölgesine kurmayı başardı. Şirketlerin yaptığı bu hamle sonucu China Mobile’ın çift gigabit ağına erişim sağlayan bir 5G istasyonu kurulmuş oldu. Huawei, yaptığı açıklamada 6.500 metredeki istasyonla uçtan uca çözümler sunulacağını iletti. 5.300 metredeki ana kamp ve 5.800 metredeki geçiş kampındaki antenlerden sonra yeni kurulan antenle beraber proje şimdilik tamamlanmış oldu.

Baz İstasyonu için 7/24 Hizmet

  Şirketin tarafımıza ilettiği bir bilgide ise baz istasyonu için 7/24 olarak çalışanların olacağı ve herhangi bir sorunda anında müdahale edileceğini belirtti. Gelişmeler için bizi takipte kalın…

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Donanım Forum Hakkında

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *