Sosyal Medya Haberleri

Facebook Messenger Kids, yeni güvenlik önlemleri ekliyor

Sosyal ağın çocuk dostu messenger'ı, çocukların çevrimiçi ortamda bağlı ve güvenli kalmalarını sağlayan özellikler ekliyor

Sosyal mesafeyi uygulamaya devam ettikçe  ve okullar kapalı kaldıkça , sosyal medya arkadaş ve aile ile bağlantılı kalan çocuklarda daha kritik bir rol oynamaktadır. Bunu akılda tutarak, Facebook Messenger Kids  yeni ebeveyn kontrolleri ekledi ve şimdi daha fazla ülkede mevcut.

Çarşamba gününden itibaren, 6 ila 12 yaş arası çocukların kısa mesaj göndermesine ve görüntülü sohbet yapmalarına olanak tanıyan bir uygulama olan Facebook Messenger Kids, 70’ten fazla yeni ülkede satışa sunulacak . Çocuk dostu messenger ayrıca, çocukların çevrimiçi ortamda güvende olurken arkadaşlarıyla, aileleriyle, koçlarıyla ve öğretmenleriyle iletişim halinde olmalarını sağlayan yeni ebeveyn kontrolleri de içerecek.

Facebook Messenger Kids şimdi, ebeveynlerin çocuklarının kişi listesini aynı anda yönetmelerine ve çocuklarına daha fazla bağımsızlık vermelerine olanak tanıyan Denetimli Arkadaşlığa sahip olduğunu söyledi . Güncellemeden önce yalnızca ebeveynler kişileri davet edebilir ve onaylayabilir, ancak şimdi ebeveynler çocuklarının listelerindeki kişileri kabul etmesine, reddetmesine, eklemesine veya listeden çıkarmasına izin verebilir.

Güncelleme, çocukların gruplar aracılığıyla bağlanmasına izin veren bir özellik ekledi. Bu özellik, öğretmenler veya koçlar gibi ebeveyn onaylı yetişkinlerin çocuklarının diğer çocuklarla bağlantı kurmasına yardımcı olmasını sağlar. Bu onaylı yetişkinler yalnızca ebeveynleri zaten aynı onayı almış olan çocukları bağlayabilir. Şu anda bu özellik sadece ABD’de mevcut, ancak Facebook yavaş yavaş diğer ülkelere bırakmayı planlıyor.

Facebook, çocukların ebeveynlerinin çocuklarının adlarını ve profil fotoğraflarını çocuklarının arkadaşlarının arkadaşları, ebeveynlerinin Facebook arkadaşlarının çocukları ve ebeveynlerinin davet ettiği çocuklar için görünür hale getirmesini seçerek çocukların diğer çocuklarla bağlantı kurmalarını kolaylaştırdı. Messenger Kids uygulamasını indirmek için. Bu özellik aynı zamanda ABD, Kanada ve Latin Amerika ile de sınırlıdır, ancak Facebook’un önümüzdeki haftalarda bu özelliği dünyanın geri kalanına sunması planlanmaktadır.

Etiketler

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: