Facebook Kullanıcı Verilerini Resmi Olarak Paylaşıma Açtı! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Facebook Kullanıcı Verilerini Resmi Olarak Paylaşıma Açtı!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Facebook

Sosyal medya platformlarından en çok tercih edilenlerden biri olan Facebook, kullanıcı verileri için hiç beklenmedik bir karar aldı. Dünyaca meşhur birçok marka Facebook’u kullanmayı bırakırken, firma kullanıcılara ait verileri paylaştı.

.

Geliştiricilerin erişebileceği belirtilen verilerin, hangi kullanıcılar ait olduğu da paylaşıldı. Facebook’un daha önce de aynı yöntemle kullanıcılara ait verileri paylaştığı biliniyor. Ancak bu paylaşım birçok insan tarafından hiç hoş karşılanmıyor.

.

Facebook

.

Facebook Kullanıcı Verileri Geliştiricilere Rsemi Olarak Açıldı!

.

3 milyara yaklaşan kullanıcı sayısıyla dünyanın önde gelen sosyal medya platformu olmayı başaran Facebook, kullanıcılara ait veri ve bilgilerle birçok kez gündem olmuştu. Yeni gelen haber de kullanıcıları memnun etmeyecek. Çünkü son günlerde yoğun eleştiri altında olan platform, eski kullanıcılara ait verileri, geliştiriciler için erişilebilir hale getirdi. Bunun için de bir blog gönderisi paylaşıldı.

.

Aktarılan bilgiye göre 90 günden fazla süredir platforma giriş yapmayan hesaplara ait Facebook kullanıcı verileri, paylaşılan veriler oldu. Bu da binlerce geliştiricinin, çalışmaları için bu hesaplara ait verileri görüntüleyebileceği ve üzerinde çalışabileceği anlamına geliyor.

.

Daha önceden alınan karar doğrultusunda, paylaşılan verilerin 90 günden fazla giriş yapmayan hesaplara ait olacağı belirtilmişti. Bu hesapların da geliştiricilerle birlikte, insanların işine yarayacak yeni sistemler ve uygulamalar geliştirebileceği söylendi.

.

Facebook Kullanıcı Verilerini Resmi Olarak Paylaşıma Açtı!

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: