«
DM0lp1jW0AEXMfA-horz-vert
Marketing Türkiye ve Xsights, gerçekleştirdikleri araştırma sayesinde 2020’nin Türkiye’de en beğenilen ve sevilen dizilerini açıkladı TV platformunda Masumlar Apartmanı ön plana çıkarken  dijital platformda ise Atiye ön plana çıktı ve 2020’nin en beğenilen dizileri olmaya hak kazandılar.
2020’nin mart ayından beri hayatımızı esir alan koronavirüs pandemisi, vaktimizi daha önce hiç olmadığı kadar evde geçirmemize sebeb oldu. Evde geçirdiğimiz vaktin eskisinden daha fazla olması ile birlikte dizi ve filmler bir kat daha fazla değer kazandı. Peki 2020’nin en fazla beğeni toplayan dizileri hangi diziler oldu ?

Marketing Türkiye ve Xsights, gerçekleştirdikleri araştırma ile hem2020’nin en beğenilen dizilerini sıraladı hem de koronavirüs pandemisini aslına devri bitti sandığımız  televizyonun devrinde nasıl bir değişikli yaptı işte bunu bizlere sundular.

2020’nin en beğenilen Türk dizisi: Masumlar Apartmanı

Marketing Türkiye ,Türkiye'de 2020 Yılının En Beğenilen Dizilerini Açıkladı !

Gerçekleştirilen araştırmaya bakarsak  Ezgi Mola, Farah Zeynep Abdullah, Birkan Sokullu gibi isimlerin yer aldığı Masumlar Apartmanı isimli dizi, 2020’nin en beğenilen dizisi oldu. Hilal Altınbilek ve Uğur Güneş’in başrolde yer aldığı Bir Zamanlar Çukurova isimli dizi ise , listenin ikinci sırasında yer alırken; yılın en dikkat çeken dizilerinden olan Kırmızı Oda, üçüncü sırada yer aldı.

Marketing Türkiye ,Türkiye'de 2020 Yılının En Beğenilen Dizilerini Açıkladı !

Düzenli olarak takip edilen Türk dizilerine baktığımızda, Masumlar Apartmanı yine listenin zirvesinde yerini korumaktadır. Fakat bu sefer ikinci sırada Cansu Dere’nin başrolde yer aldığı Sadakatsiz isimli diziyi görüyoruz. Kırmızı Oda, bu listede de üçüncü sırada bulunmaktadır.

Sadece dijital platformlarda izlenebilen Türk dizileri, ayrı bir liste olarak görüyoruz ve geçtiğimiz sene yani 2020’de Türkiye’deki dijital yayın platformlarına abone olan kullanıcıların en beğendiği dizi, Atiye isimli netfilix dizisi olarak karşımıza çıkıyor.  Aşk 101 ve Hakan: Muhafız ise aynı oranda oy olarak ikinci sırada yer alıyorlar.

Televizyon izlenme oranları nasıl değişti :

Yapılan araştırmaya göre 2019 senesinde yaklaşık olarak  4,4 saat olan televizyon izleme süresi, 2020 senesinde  5 saate yükseldi . Dahası, ortalama televizyon izleme süresi artarken Türk dizilerinin izlenme sürelerinde de doğru orantılı bir şekilde yükseliş yaşandı. 2019 senesine  2,7 saat olan günlük Türk dizisi izleme süresi, 2020’de 3 saate yüseldi.

En fazla komedi dizisi izliyor ve daha da fazlasını istiyoruz

Yapılan araştırma, Türkiye’de en fazla takip edilen dizi türünün komedi olduğunu ortaya ortaya çıkardı. % 25 oy oranına sahip olan komedi türü , % 19 ile dram,  % 17 ile polisiye, % 16 ile psikolojik ve aile dizileri takip ediyor. Dönem dizilerinin takip oranı ise % 5 seviyelerine düşüş yaşadı.

Marketing Türkiye ,Türkiye'de 2020 Yılının En Beğenilen Dizilerini Açıkladı !

Şikayetci olduğumuz noktalar neler:

Marketing Türkiye ,Türkiye'de 2020 Yılının En Beğenilen Dizilerini Açıkladı !

Diziler ile ilgili şikayetlerin yer aldığı oylamada ise en yüksek   “Katılıyorum” oyu alan görüş, “Bazı diziler fazla şiddet içeriyor oldu. “Gerçek hayatta yaşanmış hikayeleri izlemek hoşuma gidiyor” görüşü ise ilkinden hemen sonra en yüksek oy alan bu seçenek  ikinci sırada yer aldı. En az katılıyorum yorumu alan görüş ise “Dizi süreleri çok uzun” oldu.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *