«
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Facebook Şimdi de Discord’u Bire Bir Kopyaladı: İşte Facebook Grupların Yeni Tasarımı

Facebook Şimdi de Discord’u Bire Bir Kopyaladı: İşte Facebook Grupların Yeni Tasarımı

i (2)

Facebook, Gruplar amacıyla yeni bir dizayn oluşturdu. Küçük bir kullanıcı kitlesiyle test edilen yeni dizayn, Discord’a benzerliği ile ilgi çekiyor. Öyle ki yeni dizayndaki renkler bile Discord’un aynısı…
Dünyanın en büyük sosyal ağlarından bir tanesi olan Facebook’un sunmuş olduğu özelliklerden bir tanesi de Gruplar. Kullanıcılar, isterlerse içten arkadaşları isterlerse de daha değişik amaçlarla ortak noktada bulundukları başka insanlarla kümeler kurabiliyorlar. Facebook cephesinden gelen son bulgular ise uygulamadaki Gruplar bölümünün baştan aşağı değişeceğini gözler önüne seriyor. İşin enteresan tarafı, yeni dizayn ve özellikler pek çok şahsa tanıdık gelecek.

Meta mühendisleri, Facebook’taki Gruplar amacıyla yeni bir arayüz oluşturdular. Bu arayüz, açık bahsetmek gerek görülürse Discord’un birebir kopyası. Hatta geliştirici ekip işi o kadar abartmış halde ki sarfedilen renkler bile Discord ile aynı. Dilerseniz o arayüze hep beraber bakalım.

Facebook’taki Gruplar, bundan sonra bu tür görünecek:


Facebook’un Gruplar bölümü, bundan sonra sol doğrultuda yer alan bir menüye sahip olacak. Kullanıcılar, katıldıkları kümeleri bu bölgede görüntüleyebilecekler. Hem de takım yöneticileri doğrulusunda oluşturulacak sesli sohbet odaları da Discord ile benzerlik gösteriyor. Facebook’un namacıyla Discord’u bu türsine kopyaladığı belli değil.
Facebook’un yaptığı çalışmalarla alakalı açıklamalar, Meta sözcüsü Kate Cichy doğrulusunda yapıldı. The Verge’e konuşan Cichy, özelliğin şu an amacıyla test adımında olduğunu ve kısıtlı bir kullanıcıya sunulduğunu fakat gelişen dönemlerde bu durumun değişeceğini söyledi. Meta sözcüsüne göre yenilenen dizayn, kısa bir vakit sonra bütün kullananlara sunulmuş olacak.

Bir Cevap Yaz

Donanım Forum Hakkında

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *