«
WHATSAPP

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yakın zamanda kullanım koşullarında değişikliğe gidecek. Kısa süre içerisinde değişmesi beklenen kullanım koşulları sonucunda WhatsApp, artık verilerinizi Facebook ile paylaşmaya başlayacak. 2014 yılında Facebook tarafından satın alınan WhatsApp, kullanıcılarına verilerinin gizli kalacağına ve Facebook ile paylaşılmayacağına dair güvence vermişti. Ancak aradan geçen yıllar WhatsApp’ın fikrini değiştirdi.

.

Facebook’la Verisini Paylaşmayana Whatsapp Yasaklanıyor!

.

Whatsapp, Kullanıcılarına Verdiği Sözü Tutamadı

.

Facebook tarafından 19 milyar dolara satın alındıktan sonra, bir duyuru ile kullanıcılarına söz veren WhatsApp, “Gizliliğinize saygı duyuyoruz, WhatsApp’ı sizin hakkınızda olabildiğince az bilgi sahibi olmak amacıyla kurduk. Facebook ile ortaklığımızı bağımsız bir şekilde çalışmaya devam ederek sürdüreceğiz. Temel değerlerimiz ve inançlarımız değişmeyecek.” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

.

Facebook’la Verisini Paylaşmayana Whatsapp Yasaklanıyor!

.

Bu ifadelerin ardından geçen 2. yılın sonunda WhatsApp kullanım koşulları, Facebook ile varsayılan olarak veri paylaşmaya başlamıştı. 2016 yılında yapılan bu duyurunun temeli, Facebook ile daha fazla koordinasyon sağlayarak, kullanıcıların hizmetleri ne sıklıkla kullandığına dair temel ölçümleri izlemek ve WhatsApp’ta spam ile mücadele etmeye dayandırılmıştı. Ancak varsayılan bu veri paylaşımı o dönem kullanıcıların seçimine bırakılmış ve 30 gün gibi bir süre tanınarak bu veri paylaşımını reddetme hakkı tanınmıştı.

.

Bugün itibari ile WhatsApp kullanıcıları hizmetin yeni şartları ve gizlilik politikasıyla ilgili uygulama içi bildirim almaya başladı. Alınan bu bildirim, WhatsApp’ın verileri nasıl işleyeceğine dair bazı bilgileri aktarıyor. Kişiselleştirilmiş bir takım hizmetleri daha iyi sunabilmek için Facebook ile verileri paylaşacağını savunan WhatsApp, kullanıcılarının uygulamayı kullanmak istedikleri sürece, değişen bu hizmet koşullarını kabul etmelerini zorunlu tutuyor.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

.

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *