Facebook’tan Yayınladığı İçeriklere Dair Geri Adım Geldi! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Facebook’tan Yayınladığı İçeriklere Dair Geri Adım Geldi!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

FACEBOOK

Facebook denetim kurulu, ilk kararlarını paylaştı. Kurul, daha önce; nefretşiddetkışkırtma söylemi ve sağlık konuları hakkında muğlak söylem bulunduğu nedeniyle kaldırılan gönderiler için yeniden karar yayınladı. Bu sebeplerden dolayı kaldırılan içeriklerin çoğu için platforma geri yükleme kararı alındı.

.

Facebook’tan Yayınladığı İçeriklere Dair Geri Adım Geldi!

.

Facebook Denetim Kurulu, Ilımlı Yaklaşıyor

.

Facebook’un geçtiğimiz yıl kurduğu bağımsız denetleme kurulu, Aralık ayında ilk inceleme konusunu ele almıştı. Sosyal medya platformundan kaldırılan içeriklerin yeniden değerlendirildiği bu incelemenin sonucu ise açıklandı. Kurul, ılımlı bir tutum göstereceğinin ilk sinyallerini bu kararla göstermiş oldu.

.

Facebook denetim kurulu, daha önce kaldırdığı birçok içerik hakkında yeniden yükleme kararı aldı. Sosyal medya devinin geri adım attığı dört önemli içerikte ise COVID-19 hakkındaki muğlak söylem, nefret söylemi ve çıplaklık hakkındaydı.

.

Facebook’tan Yayınladığı İçeriklere Dair Geri Adım Geldi!

.

Danimarka Eski Başbakanından Konu Hakkında Açıklama Geldi

.

Kurulun dört eş başkanından biri olan Danimarka eski başbakanı Helle Thorning-Schmidt de basına konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Thorning-Schmidt; kurulun, Facebook içeriğinin bağımsız kontrolünü sağlama noktasında kritik bir rol aldığını ve uzun vadede daha işlevsel hale geleceğine inandıklarını söyledi.

.

 

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: