«
PINTEREST

Sosyal medya yasası olarak bilenen 7253 sayılı kanunda değişiklik kapsamında günlük erişimi 1 milyondan fazla olan platformlara temsilci atama zorunluluğu getirildiği artık herkes tarafından biliniyor. Bugün toplanan TBMM Dijital Mecralar Komisyonu’nda Twitter ve Pinterest için son ikazlar yapıldı.

.

Bakanlıktan Twitter ve Pinterest’e Son İkaz!

.

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu’ndan Twitter Açıklaması Geldi!

.

Reklam yasağı aşamasına gelmeden önce Facebook, Youtube, TikTok, Instagram, LinkedIn, Dailymotion ve VK tarafından ülkemize temsilci atandı. Hali hazırda temsilci atamayan Twitter ve Pinterest’e reklam vermek şu anda yasaklanmış durumda.

.

Bundan sonraki aşamada halen temsilci atamayan şirketlere bant daraltma uygulanacak. Bu kapsamda Twitter ve Pinterest temsilcilik atamamaya devam ederse, kısa bir süre sonra bant genişliği sınırlandırılacak.

.

Bakanlıktan Twitter ve Pinterest’e Son İkaz!

.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Temsilci atamayan Twitter ve Pinterest’in bant trafiğini daraltmak en son isteyeceğimiz seçenek” dedi ve açıklamasına şöyle devam etti;

.

Temennimiz, bir an önce temsilcilerini bildirmeleri ve yükümlülüklerini yerine getirmeleri. Bu zamana kadar dijital dünyada faşizme müsade etmedik, etmeyeceğiz. Vatandaşlarımızın dijital ve haberleşme haklarını her şeyin üzerinde tutuyoruz.

.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *