Yeni Nesil Ekranların Önünü Açılacak! İşte Kırmızı Işıklı LED'ler | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Yeni Nesil Ekranların Önünü Açılacak! İşte Kırmızı Işıklı LED’ler

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yeni Nesil Ekranların Önünü Açılacak! İşte Kırmızı Işıklı LED'ler
King Abdullah University of Science and Technology araştırmacıları, kırmızı ışıklı LED’ler geliştirmeyi başardı. Kırmızı ışıklı LED’lerin yeni nesil monitörlerin ve televizyonların önünü açacabileceği düşünülüyor.
 Yayınlanan bir makaleye göre LED’lerin (light-emitting dioes) performansını optimize etmek isteyen King Abdullah University of Science and Technology (KAUST) araştırmacıları, bu cihazların tasarımının, üretiminin ve işleyişlerinin araştırdı.

Yeni Nesil Ekranların Önünü Açılacak! İşte Kırmızı Işıklı LED'ler

LED’ler enerji tasarrufu, boyut ve dayanıklılık konularında geleneksel ışık kaynaklarına farklı olarak geliştirmeler vadeden görsel kaynaklar olarak biliniyor. LED’ler, ultraviyoleden mavi, yeşil, kırmızı (RGB) ve kızılötesine kadar bir spektrum oluşturabiliyor. MicroLED adı verilen ufak RGB cihazlar dizisinin, yeni nesil monitörler ve televizyonları desteklicek  canlı, renkli ekranların üretiminde de kullanılabileceği düşünülüyor.

Yeni Nesil Ekranların Önünü Açılacak! İşte Kırmızı Işıklı LED'ler

InGaP yarıiletkenler, mavi ya da yeşil ışık yayamadığından tekil RGB microLED’ler yapmak için tek çözüm InGaN kullanmak gibi gözüküyor. Bu materyal, karşıma daha fazla indiyum ekleyerek emisyonunu maviden yeşile, sarıya ve kırmızıya değiştirebilme potansiyeline sahip. Ayrıca InGaN kırmızı LED’lerin, şu an kullanılan InGaP’lardan daha iyi bir performans verebileceği ön görülüyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: