«
480cb3649ab9e569f228160d86d6fdd8ac3d8b5f
Bugün gerçekleştirilecek Formula 1 Türkiye Grand Prix’inin sıralama turları geçtiğimiz gün sona erdi. Yarışa ilk sıradan başlayacak isim Valtteri Bottas olacak.

Yarın gerçekleştirilecek Formula 1 Türkiye Grand Prix’inin sıralama turları geçtiğimiz dakikalarda sona erdi. Son derece heyecanlı geçen sıralama turlarının başlangıcı ıslak ve kaygan zeminle olmuş olsa da turların üçüncü seansında güneş kendisini gösterdi. Sıralama turlarında en hızlı turu atarak pole pozisyonuna yerleşen isim Valtteri Bottas oldu.

Hamilton en hızlı turu atmış olsa da, motorunda yapılan değişiklik nedeniyle aldığı cezasından dolayı yarışa birinci sıradan başlamak yerine 11. sıradan başlayacak. Hamilton’ın yerine ilk sıradan başlayacak pilotsa takım arkadaşı Valtteri Bottas olacak. Valtteri Bottas’ı takip eden isimler şu şekildeydi:

Bottas birinci sırada:

  1. Valtteri Bottas
  2. Max Verstappen
  3. Charles Leclerc
  4. Pierre Gasly
  5. Fernando Alonso
  6. Sergio Perez
  7. Lando Norris
  8. Lance Stroll
  9. Yuki Tsunoda
  10. Sebastian Vettel

Şampiyonluk mücadelesinin kıyasıya yaşandığı bu yarış sezonunda Max Verstappen, Rusya’daki yarışına son sıradan başlamasına rağmen ikinci sıraya yükselmişti. Hamilton, bu yarışa 11. sıradan başlayacak ve Max Verstappen’le olan mücadelesini kaybetmemek için elinden geleni yapmak zorunda olacak.

Bir Cevap Yaz

DonanımForum Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *