«
5Z6A5733-1280x720

İsveçli tekne üreticisi X Shore, ABD pazarı için ilk modeli olan tamamen elektrikli Eelex 8000’i ortaya çıkarmasıyla EV’ler sadece yol için değil. yanma eşdeğerlerine kıyasla minimum gürültü ile 35 knot’a kadar itme kabiliyetine sahip motor.

X Shore, bu arada çift 60 kWh lityum iyon pillerin 100 mil menzil sunabileceğini söylüyor. Üç fazlı 240V prizle 5-8 saatte veya DC hızlı şarj cihazıyla 1-2 saatte şarj edilirler.

Bir Tesla’ya çok benzeyen Eelex 8000, güç kaynağından daha fazlasıyla cihaz benzeri olacak şekilde tasarlanmıştır. Örneğin yazılım, uzaktan OTA güncellenebilir; X Shore, örneğin kendi kendine yanaşma gibi özellikler eklemeyi planlıyor. Aynı teknoloji, teknelerin PH ve oksijen seviyeleri gibi şeylerin okumalarını alarak mobil su analiz istasyonları olarak hareket etmesine de izin veriyor.

Şirket, Sea Lab olarak adlandırılan sistem, X Shore’un teknelerin nasıl ve nerede kullanıldığına ilişkin anonimleştirilmiş verileri harmanlamasına ve gelecekteki ürün ve güncellemeleri şekillendirmesine olanak tanıyacağını öne sürüyor. Ayrıca sıcaklık, nem, basınç ve teknenin konumu ve sistem durumu gibi ölçümlerle birlikte gerçek zamanlı pil ve motor performansını da kaydeder.

Sürdürülebilirlik cephesinde, yanma yerine elektrikli sürücüye ek olarak, Eelex 8000 daha çevre dostu malzemeler de kullanıyor. Bu, tik ağacının yerine mantar ve cam elyafı ve karbon elyaf yerine isteğe bağlı Keten elyafı anlamına gelir. PET ve geri dönüştürülmüş plastik de kullanıldı ve dışarı çıkmak yerine çevreye biraz daha sorunsuz bir şekilde karışan Moss, Sandy ve Coffee kaplamalarıyla sunulacak.

X Shore'un Eelex 8000 - elektrikli teknelerin Tesla'sı - ABD'ye geliyor

Tekne sahipleri, telefonları veya akıllı saatleri aracılığıyla teknenin kilidini açıp çalıştırabilecekler ve akıllı denize sıfır algılama, Eelex 8000’in, bağlı bir Garmin akıllı saatini takan birinin 10 metreden daha fazla uzağa veya su altına çıktıktan sonra 10 saniye içinde durması gerektiği anlamına geliyor. Kokpit, şirketin ActiveCaptain rota yönetimini destekleyen 24 inç Garmin deniz sınıfı dokunmatik ekranlara sahip – tabletlerden veya telefonlardan seyahatleri uzaktan planlama ve X Shore teknesiyle senkronize etme dahil – otomatik pilot ise isteğe bağlı olacak.

Eelex 8000 ile ne yapmak isteyebileceğinize gelince, orada X Shore işleri oldukça esnek bıraktığını söylüyor. Keyifli yolculuklardan dalış, balık tutma ve su hortumlarına kadar her şeye uyan 15’ten fazla konfigürasyon mevcuttur. Yükleme kapasitesi 5.500 pound’un üzerindedir ve raylı sistem, çeşitli donanım, mobilya veya diğer kargoları barındıracak şekilde tasarlanmıştır.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *