Görünüşe göre, Terraria geliştiricisi Re-Logic ve Google arasında, unvanın bulut oyun hizmeti Stadia’daki kaderi üzerindeki tartışmada daha soğuk kafalar galip geldi.

.

Geliştirici Google ile mutabakat sağladıktan sonra Terraria'nın Stadia sürümü tekrar çalışıyor

.

Geçen ayın başlarında, Re-Logic’in kurucusu Andrew Spinks, Google hesabının üç haftadan uzun süredir herhangi bir açıklama yapılmadan devre dışı bırakıldığını açıkladı. Ayrıca, Gmail ve YouTube dahil olmak üzere ilişkili tüm hesaplardan da kilitlendi. Başvurusu ve yanıtı olmayan Spinks , yaklaşmakta olan Stadia Terraria limanını iptal etmeye karar verdi .

.

.

O zamandan bu yana geçen haftalarda, iki tarafın ilişkiyi düzelttiği anlaşılıyor.

.

Yeniden Mantık mesaj panosunda bir son güncellenen gönderide, şirket söz konusu hayranlarıyla desteğiyle ve iterek bir ay sonra, Google nihayet uzandı ve durumun etrafında şeffaflık çok sağladığını. Ayrıca, tüm hesaplarına yeniden erişim sağlamalarına yardımcı oldular.

.

Re-Logic, projeye şimdiye kadar ne kadar yatırım yapıldığından dolayı, Terraria’nın Stadia’da başlatılmasına izin vermeye karar verdi. Oyun şu anda sertifika incelemesi için Google’da, Re-Logic eklendi, ancak planlanmış bir lansman tarihi belirtmedi.

.