«
e71b28870f4e01b6c739bccf6935c4715cc87674

Gelecekteki NFC’li cihazlar, NFC Forum ve Universal Stylus Initiative (USI) arasındaki bir ortaklığın açıklamasının ardından aktif dijital kalemleri kablosuz olarak şarj etme becerisi kazanabilme ihtimali bulunuyor.

Yeni özellik, NFC Forum’un Kablosuz Şarj Özelliğinin (WLC) USI standartlarını karşılayan cihazlara entegrasyonunun bir sonucu olarak mümkün olacak. Mayıs ayında tekrar açıklanan şarj özelliği, küçük cihazların 1W kablosuz şarjı için destek getiriyor. NFC anteni bir şarj bobini olarak ikiye katlandığından, NFC’li akıllı telefon veya tabletin bir şarj bobinine sahip olması gerekmiyor.

Moto G Stylus

Kulaklıklar veya akıllı saatler gibi kablosuz şarj cihazları söz konusu olduğunda 1W kesinlikle düşük olsa da , çok daha küçük oldukları için ekran kalemleri gibi daha küçük cihazlar için yeterli olmalıdır.

XDA Developers’a göre , NFC iletişim bağlantısı güç aktarımını kontrol edecek ve şarj özelliği 13.56 MHz baz frekansını kullanacak. Cihazlar bunun dışında  iki mod kullanarak da şarj edebilir: standart radyo frekansı kullanan ve sabit güç çıkışı sağlayan bir statik mod ve daha yüksek bir radyo frekansı kullanan ancak güç çıkışını 0,25W’dan 0,5’ten 0,75W’a 1W’a çevirebilen bir anlaşmalı mod .

NFC Nedir? Uygulamaları Nelerdir? | Karel

Özelliğin cihazlarda ne zaman görünmeye başlayacağına dair henüz bir bilgi bulunmamakta, fakat önümüzdeki sene piyasaya çıkan telefonların buna sahip olmasını bekliyoruz.

Bununla birlikte, çoğu üretici, cihazlarına eklemek için önemli bir özellik olmadığına inanıyorlarsa, kablosuz şarjı desteklemeyen var.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *