Teknoloji Haberleri

Samsung akıllı TV’ler Apple Music yerini alıyor

Samsung'un setlerine şimdi başka bir Apple servisi geliyor

İki şirketin bugün yaptığı açıklamada, Apple Music’in Samsung’un en son akıllı TV’leri hakkında bir uygulama aldığını duyurdu. Akıllı TV hizmetleri için Apple ve Samsung arasındaki tuhaf ortaklığın en son genişlemesi. Duyuru, Apple’ın herhangi bir akıllı TV platformu (elbette kendi Apple TV set üstü kutusu dışında) için bir Apple Music uygulaması ilk kez sunduğunu gösteriyor.

Uygulama, çalma listeleri, videolar, radyo istasyonları ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm Apple Music içeriğine erişimi olan Apple TV’deki Apple Music uygulamasına benziyor gibi görünüyor.

Samsung ayrıca 2019 yılında Apple TV uygulamasına (iTunes filmleri ve Apple TV Plus akış hizmeti gibi şeylere erişime izin veren) erişime sahip ilk akıllı TV şirketidir . Samsung, geçmişte AirPlay 2 için zaten destek sunmuştu. Apple Music içeriğinin başka bir cihazdan yayınlanmasına izin veren bugünün haberleri, abonelerin ikinci bir cihaza ihtiyaç duymadan müziklerini dinleyebileceği anlamına geliyor.

Yeni uygulama, bugün Samsung’un 2018, 2019 ve 2020 serilerinden en yeni TV modellerinde – Apple TV uygulamasını destekleyen aynı TV setlerinde başlıyor

Etiketler

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: