Google Maps Tasarımı Güncellemeyle Yenilendi! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Google Maps Tasarımı Güncellemeyle Yenilendi!

avatar

Zehra Canbaz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google Maps Tasarımı Güncellemeyle Yenilendi!

Harita uygulamaları arasında en çok tercih edilenlerden biri olan Google Mapstasarımı için güncelleme aldı. Harita üzerinde birçok noktada yapılan değişiklikle birlikte alanların belirginliği artırıldı.

Harita üzerinde incelenen alanlar, yüksek kaliteli uydu görüntüleriyle yeniden hazırlandı. Yeni haritalama algoritma tekniğiyle kullanılan fotoğraflar, kullanıcılara daha fazla detayı göstermiş olacak.

google

Google Maps Tasarımı Yenilendi!

Harita konusunda çalışmalara devam eden Google Maps, renkler ve görüntü konusunda iyileştirmeleri kullanıcılarla buluşturuyor. Google Maps üzerinde bir alana yaklaştırma yapınca doğal alanlar kendisini daha çok gösterecek. Göller, sahiller, çöller, ovalar, okyanus vb. doğal alanlar daha belirgin haliyle ortaya çıkacak.

google

Google Maps yöneticisi, Google Maps tasarımı için yaptığı açıklamada dünya nüfusunun yüzde 98’inin yüksek kalite görüntüsü sağlayan uyduların kapsamında olduğunu belirtti. Yeni haritalama algoritmasıyla daha yeni görüntü teknolojisinin kullandığı belirtilirken, doğal alanların kolaylıkla anlaşılabilir olduğu aktarıldı.

google

Bununla birlikte bazı şehirlerdeki sokak ve caddeler için de geliştirmeler yapıldı. Kavşaklarda yolların birebir harita üzerine uyarlaması yapıldı. Caddelerin köşeleri harita üzerinde kendisini daha fazla gösterecek. Kullanıcılar yaya yolu, yay geçidi ve bisiklet yolu gibi detayları kolaylıkla görebilecek. Bu özelliğin dünya genelinde çok daha fazla şehirde uygulanması bekleniyor

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: