Donanım Haberleri

Google Pixel 5 hayal kırıklığına neden olacak!

Google Pixel serisi özellikle kamerası ile kullanıcıların beğenisini kazanırken, işlemci tercihi konusunda kullanıcıların yüzünü güldürdüğü maalesef pek söylenemez. Google Pixel 5 işlemcisi ile şimdiden hayal kırıklığı yaşatacak gibi görünüyor.

.

Google Pixel 5

.

Google Pixel 5 İşlemcisi İle Maalesef Amiral Gemisi Olmayacak

.

Söz konusu cihaz bir amiral gemisi olduğu için Snapdragon 800 serisi bir işlemci ile bekleniyor. Ancak, paylaşılan son raporlara göre Google’ın yeni amiral gemisi orta seviye telefonlarda sıkça gördüğümüz Snapdragon 765’den güç alacak.

.

Google Kamera uygulamasının 7.4 sürümünde Pixel 4a’nın Snapdragon 730 işlemciden güç aldığı belirtiliyor. Bunu zaten biliyoruz, ancak redfin ve bramble kod adlarına sahip olan (muhtemelen Pixel 5 ve 5 XL) cihazların Snapdragon 765 varyasyonlarından güç aldığı belirtiliyor. 765, 765G ve 768G olabilir.

.

  Google Pixel 5

.

CPU ve GPU’nun çalışma hızları dışında bu işlemciler arasında büyük bir farklılık bulunmadığı için son kullanıcıyı fazla etkilemeyecek. Google’ın amiral gemisinde orta seviye işlemci kullanmasının fiyat konusunda soruna yol açması kaçınılmaz.

.

iPhone SE 2020 ile rekabet için 128 GB’lık Google Pixel 4a’nın fiyatının 349 dolar olarak planlandığını sizlere duyurmuştuk. Pixel 4a’ya güç veren Snapdragon 730, Snapdragon 765 ile karşılaştırıldığında neredeyse aynı CPU ve GPU’ya (daha düşük saat hızlarında olsa da) ve daha eski bir modeme sahip.

.

Pixel 5 fiyatının iki katı olacağını göz önünde bulundurduğumuzda işler karışıyor. Pixel 4 satışları beklentinin altında kaldığı için ekibin iki üst düzey üyesi şirketten ayrılmıştı. Google Pixel 5 serisinde neler olacağını hep birlikte göreceğiz.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: