Google’ın Dijital Denge Uygulaması İçin İlginç Özellik! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Google’ın Dijital Denge Uygulaması İçin İlginç Özellik!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google’ın Dijital Denge Uygulaması İçin İlginç Özellik!

Google Dijital Denge uygulaması yeni özellik kazanıyor.İnsanların akıllı telefon kullanımını azaltmalarına yardımcı olmak amacıyla Google, Android 9 Pie ile birlikte Dijital Denge uygulamasını getirmişti. Uygulama yayımlandığından beri özelliğin menüsüne girildiğinde Android ayarlarına kolayca erişilebilir ve orada uygulamalar için harcadığınız toplam süreyi görebilirsiniz.

.

Google Dijital Denge uygulaması yeni özellik ile farklı hale geliyor.

.

Uygulama ile birlikte kısıtladığınız bazı uygulamaları duraklatabilir ve hatta telefonda daha az vakit geçirmek için ekranı gri tonlamalı hale getirebilirsiniz. Her şeyin yanında, tüm sınırlayıcılar aktif olmasına rağmen bazı kullanıcıların hâlâ akıllı telefon kullanımı yüksek olarak bildirilmiş.

.

Bunun üzerine Google, Dijital Denge‘ye ekleyeceği, “Dikkatli duvar kağıdı(Mindful Wallpaper)” özelliği ile telefonunuzu çok fazla kullandığınız için sizi utandırmaya hazırlanıyor. Google, telefonda fazla vakit geçiren kişilerin sorunlarıyla mücadele etmek için yeni ortaya çıkan raporlara göre, yakında Dijital Denge’nin beta sürümlerinden herhangi birinin içinde söz konusu özellik yer alacak.

Google Dijital Denge uygulamasi yeni ozellik-01

Özellik Unlock Clock adlı uygulamadan ilham alıyor. Bu uygulamayı açtığınızda ana ekranda büyük bir sayaç çıkıyor ve bu sayaç siz her ekran kilidini açtığınızda artıyor. Bu durumda ne kadar fazla telefonu elinize aldığınızı hatırlatan uygulamadan etkilenen Google, kendi Dijital Denge uygulamasına benzer özelliği ekliyor. Google daha insaflı oluyor ve dev bir sayaç yerine ekranı her açtığınızda artan bulutları ekliyor.

.

Uygulamaya gelecek bu ilginç özellik ile birlikte, aktifleştirirseniz, ana ekranınızda bulutların eklendiğini göreceksiniz ve bulutların miktarı her ekran açma girişimiyle artmaya devam edecek.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: