«
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Google’ın Yıllardır Diriltmeye Çalıştığı ‘Hangouts’ Nihayet Kapatılıyor: Kullanıcılar Başka Bir Uygulamaya Taşınacak

Google’ın Yıllardır Diriltmeye Çalıştığı ‘Hangouts’ Nihayet Kapatılıyor: Kullanıcılar Başka Bir Uygulamaya Taşınacak

Ekran görüntüsü 2022-06-28 203126

Google, Hangouts adlı mesajlaşma programsını kullananlarla alakalı mühim bir karar aldı. Mobil program kullanıcıları, bugün itibarıyla bildirim alacaklar ve “Google Sohbet” programsına geçmeleri istenecek. Hangouts, Kasım 2022’de tamamiyle kapatılacak.
ABD odaklı teknoloji devi Google’ın 2013 senesinde pazara sürdüğü Hangouts adlı mesajlaşma programsı, yolun sonuna gelmiş durumda. Google’ın resmi blog sayfası üzerinden oluşturulan açıklamalara göre Hangouts kullanıcıları, bugün itibarıyla bir bildirim almaya başlayacaklar. Kullanıcılar, bu bildirimle Gmail’in amacıylae birleşik edilen Sohbet adlı programya yönlendirilecekler.

Aslına bakacak olursak Hangouts’un sonunun gelmiş olması pek de muazzam değil. Şirket, 2020 senesinde yaptığı bir açıklama ile Hangouts’un fişini çekeceğini söylemiş fakat sürecin nasıl işleyeceğine değinmemişti. Bugün oluşturulan açıklama ise kullanıcıları nelerin beklediğini de gözler önüne seriyor.

Google Hangouts, Kasım 2022’de tarih olacak

Google doğrulusunda oluşturulan açıklamalara göre Hangouts kullanmakta olan kullanıcılar, taşıma işlemleri amacıyla rastgele bir zorluk çekmeyecekler. Google, sohbetlerin otomatik olarak Sohbet hizmeti altına taşınacağını, kullanıcıların bu hale izin vermesinin işlemler amacıyla yeterli olduğunu söylüyor.
Google Hangouts, internet sürüm olarak da kullanılabilen bir hizmet. Eğer bu programlamayı internet sürüm olarak kullanıyorsanız, henüz rastgele bir bildirim almayacaksınız. Şirket doğrulusunda oluşturulan açıklamalarda, internet sürüm kullanıcılarının gelişen dönemlerde uyarılmaya başlayacağı belirtildi. Bu arada, programdan vazgeçenler amacıyla de veri indirme olanağı sunulduğunu belirtelim. Bugüne kadarki bütün mesajlarınızı yedekleyip, bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz.

İşte bütün bu proses sona erdikten sonra Google Hangouts, bundan sonra tarihin tozlu raflarına kaldırılacak. Google doğrulusunda belirtiler son tarih, Kasım 2022…

Bir Cevap Yaz

Donanım Forum Hakkında

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *