İlk SpaceX özel uzay uçuşu için başka bir yolcu adı | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

İlk SpaceX özel uzay uçuşu için başka bir yolcu adı

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İlk SpaceX özel uzay uçuşu için başka bir yolcu adı

İlk SpaceX özel uzay uçuşunda başka bir astronotun adı verildi. Astronot, kemik kanserinden kurtulan 29 yaşındaki Hayley Arceneaux adlı bir doktor asistanıdır. Arceneaux, Pazartesi günü Saint Jude Çocuk Araştırma Hastanesi tarafından uzay uçuşunda yolcu olarak ilan edildi. Arceneaux, geçen bahar orada çalışmak üzere tutulan hastanenin eski bir hastasıydı.

O edecektir uzaya kafa milyarder girişimci Jared Isaacman tarafından ödenen bir uçuş ve diğer yet-to-be seçilmiş yarışmalarını kazananlara. Uzay uçuşu hayırsever bir bağış toplama etkinliği olarak kullanılıyor. Kemik kanserinden kurtulan Arceneaux, bir protez cihazla fırlatılan ilk astronot olacak. Arceneaux, 10 yaşındayken Saint Jude’da dizini değiştirerek ve sol uyluk kemiğine bir titanyum çubuk yerleştirerek ameliyat oldu.

İlk SpaceX özel uzay uçuşu için başka bir yolcu adı

Arceneaux, ara sıra bacak ağrısı çekip topallayarak yürürken, SpaceX tarafından uçuş için onaylandı ve mürettebatın sağlık görevlisi olarak görev yapacak. Eski NASA rekoru sahibi Sally Ride’ı iki yıldan fazla bir süre geride bırakarak şimdiye kadar uzaya konan en genç Amerikalı olacak. Arceneaux, kanserle savaşının onu sert yaparak ve beklenmeyeni beklemeyi öğreterek onu uzay yolculuğuna hazırladığını söylüyor.

Genç hastalarına ve kanserden kurtulan diğer kişilere “gökyüzünün artık sınır bile olmadığını” göstermek istediğini söylüyor. Isaacman, görevi 1 Şubat’ta Saint Jude için 200 milyon dolar toplama sözüyle duyurdu, bunun yarısını kendisi sağladı. Misyonun kendi kendine atanan komutanıdır ve St. Jude’ye uçuştaki dört koltuktan birini teklif etti.

SpaceX

St. Jude, Arceneaux’yu yetkililerin “puanları” olarak adlandırdığı hastane ve bir zamanlar hastanede hasta olan bağış toplama çalışanları arasından seçti. Arceneaux seçildiğinde, çağrının Ocak ayının başlarında aniden ortaya çıktığını ve hastaneyi uzayda temsil edip etmeyeceğini sorduğunu söyledi. Hemen evet dedi, önce ailesi tarafından çalıştırılmasını isteyerek.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: