«
INSTAGRAM

İlk günlerinde Instagram, sanatsal bir inanca sahip insanlar için uygun bir platform olarak geniş çapta selamlandı. Yaratıcı bireyler, fotoğraflarını platformda yayınlayabilir ve takipçilerinden oldukça şaşırtıcı bir yanıt alabilir. O kadar ünlü olmayan insanlar platformda bir takipçi bulabilirdi ve bu, platformu pek çok farklı şekilde bu kadar başarılı ve popüler yapan şeyin bir parçasıydı.

Bu aslında platformun kurucularının niyetiydi, ancak şirketin Facebook tarafından satın alınmasıyla bunların hepsi değişti. 2018’de Instagram’ın yeni başkanı Adam Mosseri hiçbir şekilde ifade vermedi.Instagram’ın artık yalnızca fotoğrafları paylaşabileceğiniz bir yer olarak görülmemesi gerekiyordu. Bu noktadan sonra Instagram videolara ayrıldı, IGTV’yi YouTube’a geçerli bir rakip olarak kurmaya çalıştı ve şimdi e-ticaret dünyasına girmeye başladı.

Instagram Video ve Alışverişe Odaklanarak Sanatçıları Yabancılaştırdı

Instagram ayrıca, platformun “Makaralar” özelliğini oluşturmasıyla sonuçlanan TikTok ile rekabet etmek zorunda kaldı. Bu, platformun başlangıçta tanınmaya başladığı görüntülerden ziyade ödüllendirici kısa biçimli video içeriği ve bunun birçok sanatçının ilgilenmeye başladığı bir şey olduğu ortaya çıktı.

Platformu kaç sanatçının terk ettiğini ölçebilecek hiçbir ölçüm yok, ancak şu anda orada olan çeşitli sanatçılara ve yaratıcılara üstünkörü bir bakış, birçoğunun olduğunu gösterecek.platformdan o kadar da memnun değiller ve en azından ayrılmaktan bahsediyorlar.

Fotoğraf ve video yapımı çok farklı iki alandır. Fotoğraf çekme konusunda uzmanlaşmış biri doğal olarak videolarda o kadar iyi olmayacak ve sanatçıları bu şekilde değiştirmeye zorlamak üzerlerinde çok fazla baskı oluşturuyor ve Instagram’ı bu tür insanlar için çok daha az elverişli bir alan haline getiriyor.

Bazıları Instagram’ın hala resimler için bir yer olabileceğini söyleyebilir. Sonuçta, platformda göreceğiniz gönderilerin çoğu resim biçiminde olacaktır. Tüm bunlar söylenmiş ve artık ortadan kalkmışken, algoritmanın görüntüleri ve benzerlerini kullanmayı tercih eden insanları tercih etmediğini belirtmek önemlidir. Bu gönderiler daha az ilgi çekiyor ve çoğu durumda belirli bir sanatçının sahip olabileceği takipçilerin yarısından daha azına ulaşıyor.

Instagram Video ve Alışverişe Odaklanarak Sanatçıları Yabancılaştırdı

Bu, posterin başlangıçta çok fazla takipçisi olmasa bile, bir gönderinin gerçekten büyük bir erişime sahip olabileceği Twitter ile gerçekten olumsuz bir tezat oluşturuyor. Bu, pek çok sanatçının Twitter’a geçmesiyle sonuçlanabilir; bu, platformda hesap oluşturan bir dizi reklam öğesiyle zaten görülen bir şey, çünkü bunun, potansiyel olarak çalışmalarını göstermelerini sağlayacak türden bir şey olduğu gerçeği. çok daha büyük bir grup insan için.

Instagram e-ticarete odaklanıyorBu da pek çok sanatçıyı dinamiklerine uymayan alışveriş sayfaları gibi çalışmaya zorladığı için yardımcı olmadı. Üzücü gerçek şu ki, Instagram insanların nasıl hissettiğini umursamayabilir bile. Platform açıkça önceliklerini değiştirdi, ancak bu daha sonra ölümüne yol açabilir.

İnsanların Instagram ile ilişkilendirmeye başladığı bir şey varsa, o da belirgin bir dürüstlük eksikliğidir. Sanatçıların birlikte çalışmasını bu kadar zorlaştırmak, platform için o kadar iyi sonuç vermeyecek ve hatta Twitter’ın eski ihtişamına geri dönmesine ve daha önce kaybetmiş olabileceği izleyiciyi yeniden kazanmasına neden olabilir.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *