Square, abonelik tabanlı akış hizmeti Tidal’ın çoğunluk hissesini satın almak için bir anlaşma imzaladı. Anlaşmanın, 2021’in ikinci çeyreğinde, geleneksel kapanış koşulları ve yasal onayları bekleyerek tamamlanması bekleniyor. Bu gerçekleştiğinde Tidal, Square’de Cash App ve Seller ekosistemlerinin yanı sıra bağımsız olarak çalışacak.

.

Square, yayın hizmeti Tidal'ın çoğunluk hissesini 297 milyon dolara satın alıyor

.

Başına anlaşma açısından, “önemli” çoğunluk mülkiyeti hissesi karşılığında nakit ve hisse senedi $ 297,000,000 ödeyecek. Mevcut sanatçı hissedarları, varlıklarını koruyacak ve kalan paydaşlar olacaktır.

.

Square, belki de en çok Jack Dorsey tarafından 2009 yılında kurulan mobil ödeme sağlayıcısı olarak bilinir. Son zamanlarda şirket, Bitcoin yatırımları için manşetlere çıktı.

.

Dorsey, Ekim ayında 4,709 Bitcoin satın almak için Square’in 50 milyon dolarlık varlığını harcadı. Bitcoin’in mevcut değerine göre, bu yatırım şu anda 237 milyon doların üzerinde. Geçen ayın sonlarında Square, 170 milyon dolara 3.318 Bitcoin daha satın aldığını duyurdu.

.

Square, Yayın Hizmeti Tidal'ın Çoğunluk Hissesini 297 Milyon Dolara Satın Alıyor!

.

Ayrıca Tidal yönetim kurulu üyesi ve hissedarı Shawn “Jay-Z” Carter’ın anlaşmanın bir parçası olarak Square’in yönetim kuruluna katılacağı gerçeği de kayda değer. Rapçi, 2015 yılında teknoloji şirketi Aspiro’yu 56 milyon dolara satın aldığında müzik akışı endüstrisine dahil oldu .

.