Instagram’da Büyük Bir Hata Ortaya Çıktı - Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi

Sıradaki içerik:

Artık Google Lens ile Taratılan Metinler Direkt Bilgisayara Gönderilebilecek

e
sv

Instagram’da Büyük Bir Hata Ortaya Çıktı

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ınstagram
Instagram’ın iOS uygulamasında, uygulama tarafından kırpılarak Instagram’a uygun hale getirilmesi gereken fotoğrafların kırpılmadığı bir hata ortaya çıktı. Oluşan açıktan yararlanan Instagram kullanıcıları, devasa uzunlukta fotoğraflar yükleyebildiler.
.
.

Instagram’ın hem Android hem de iOS uygulamasında kullanıcılar bir fotoğraf yüklemek istediklerinde fotoğraf otomatik olarak Instagram’a uygun boyutlarda kırpılıyor. Instagram’ın iOS uygulamasında ortaya çıkan yeni bir hatada ise bu işlemin çalışmadığı görüldü.

.

ınstagram

.

Instagram’a dün fotoğraf yüklemek isteyen iOS kullanıcıları, uygulamanın uzun fotoğrafları kırpmadığını fark ettiler. Bu sayede kullanıcılar, devasa uzunlukta fotoğrafları sosyal medya hesaplarına yükleyebildiler.

.

Ünlü fotoğraf ve video paylaşım ağı Instagram’ın iOS uygulamasındaki bu hatanın neden kaynaklandığı henüz belli değil. Sosyal medya devinin Android uygulamasında fotoğraflar hala olması gerektiği gibi kırpılarak yükleniyor. Ancak iOS uygulamasında uzun olarak yüklenen fotoğraflar, Android’de de uzun bir şekilde görüntüleniyor.

.

Instagram yeni ‘uzun fotoğraflar’ yüklemeyi engelledi ancak eski uzun fotoğraflar hala görüntülenebiliyor

.

instagram

.

Instagram’da ortaya çıkan bu hatanın haber olmasının ardından uzun fotoğraflar yüklemek isteyen iOS kullanıcıları, “Daha iyi bir bağlantı olduğunda tekrar deneyeceğiz” uyarısı ile karşılaşarak uzun fotoğraflar yükleyememeye başladılar.

.

Bu noktada Instagram geliştiricilerinin fotoğraf boyutlarındaki hatayı gidermek için yeni fotoğraflar yüklemeyi engelleyen bir hata mesajı yayınlıyor olması muhtemel. Yine de daha önce yüklenen devasa uzunluktaki fotoğraflar hala Instagram’ın bütün uygulamalarında görülebiliyor. Instagram yeni fotoğraflar yüklemeyi engellese de bu açıktan faydalananların gönderileri silinmemiş durumda.

.

Instagram’a yüklenen devasa fotoğraflardan bir örnek:

.

View this post on Instagram

Tutorial on my bio 🤗

A post shared by New York Photographer (@haristjio) on

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

Telegram’da bizi takip etmeyi unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: