«
TESLA

SpaceX ve Tesla’nın kurucusu Elon Musk son günlerde kripto paralar ile ilgili açıklamalarıyla gündemden düşmüyor. Musk, Twitter profiline Bitcoin yazarak dünyanın en popüler kripto parasının değerini artırmayı başardı ve son günlerde Dogecoin hakkında konuşurken, birdenbire Tesla’dan bir son dakika açıklaması geldi.

.

Tesla Çok Yüksek Alım Yaptı, Haliyle Bitcoin Coştu!

.

Elektrikli otomobil devi Tesla, 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığını paylaştı. Satın alma işlemi Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bildirilmesiyle resmiyet kazanırken, şirketin uzun vadeli bir yatırım olarak bu adımı attığı ve diğer kripto paralarla da ilgilendiği özellikle belirtildi.

.

Tesla 1,5 Milyar Dolarlık Bitcoin Satın Aldı

.

İlerleyen dönemde Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini belirten Tesla’nın satın alım açıklamasının ardından Bitcoin’in değeri yüzde 14’e kadar artarak 44 bin dolar seviyelerine ulaştı. Hareketlilik Bitcoin ile sınırlı kalmadı ve diğer kripto para birimlerinin değerinde de artış yaşanmaya başlandı.

.

Tesla Çok Yüksek Alım Yaptı, Haliyle Bitcoin Coştu!

.

Bu açıklamayı ve değer yükselişini gören insanlar kripto para satın almak için borsalara hücum etti. Ancak başta Binance olmak üzere birçok kripto para borsasında erişim sorunları yaşandı.

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *