iOS 13.6 Yayınlandı! Karşınızda iPhone’lara Gelen Yeni Özellikler! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

iOS 13.6 Yayınlandı! Karşınızda iPhone’lara Gelen Yeni Özellikler!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İOS 13.6

Eylül ayında iPhone 12 serisi tanıtıldıktan sonra kullanıcılara sunulacak olan iOS 14 için çalışmalar tüm hızıyla devam ederken, merakla beklenilen iOS 13.6 ve iPadOS 13.6 güncellemeleri sonunda yayınlandı. Merakla beklenilen diyoruz, zira iOS 14 ile tanıtılan dijital anahtar (CarKey) iOS 13.6 ile iPhone’lara gelmiş durumda.

.

iOS 13.6 Ve iPadOS 13.6 Güncellemesi Yayınlandı!

.

Apple, WWDC 2020 etkinliğinde iOS 14’ü tanıtırken, iPhone ve Apple Watch’ı araç anahtarına dönüştürmeyi sağlayan CarKey özelliğinin iOS 13’e geleceğinin müjdesini de vermişti. Bu kapsamda çalışmalar hızlı bir şekilde tamamlandı. Tabi, bu özellik için BMW ile yoğun bir çalışma içerisine girildiğini ve şu anda sadece 2021 BMW 5 serisi araçların CarKey desteğine sahip olduğunu belirtmekte fayda var.

.

İOS 13.6

.

Sağlık uygulamasına “Belirtiler” eklendi. Döngü İzleme’den ve EKG’den girilen belirtileri de içeren bu bölüme ateş, üşüme, boğaz ağrısı veya öksürük gibi yeni belirtiler girebiliyor, aynı zamanda bu verileri üçüncü parti uygulamalarla da paylaşabiliyorsunuz.

.

Bunlara ek olarak Apple News için sesli haber özelliği bu sürüm ile birlikte kullanıma sunulmadı. Apple her zaman olduğu gibi diğer işletim sistemlerini de güncelledi. Bu kapsamda macOS 10.15.6, tvOS 13.4.8, watchOS 6.2.8 güncellemeleri şu anda indirilebilir durumda.

.

İOS 13.6

.

iPhone ve iPad sahiplerinin Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu takip etmesi yeterli.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebi  lirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: