Donanım Haberleri

iOS Widget Konsepti Dikkatleri Üstüne Topladı

Android işletim sisteminde hem eklentiler hem de genel tasarım daha özelleştirilebilirken iOS tarafında durum pek de öyle değildi. Bir süredir Apple‘ın da bu konuda sade fakat önemli yeniliklerle karşımıza çıkması bekleniyordu. Bugünse Aleksey Bondarev isimli konsept tasarımcının iOS Widget konsept tasarımı dikkatleri üstüne toplamış durumda.

.

ios widget

.

iOS Widget Konsept Tasarımı Dikkatleri Üstüne Toplamış Durumda

.

iPhone 12 özellikleri ve tasarım detayları netleşirken, yeni iOS güncellemesi için de farklı internet sızıntıları gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde iOS 14‘ün gizli özellikleri sızdırılmıştı, bugün de gelecekteki iOS modelleri ile ilgili bir konsept tasarım ortaya çıktı.

.

İsabetli sızıntılarıyla tanınan teknoloji editörü Ben Geskin, Twitter üzerinden Aleksey Bondarev‘in hazırladığı iOS konsept tasarımını paylaştı. iOS Widget’larını dilediğiniz gibi özelleştirebildiğiniz bu konsept tasarım birçok iPhone kullanıcısının da dikkatini çekmeyi başardı.

.

.

Ekran üzerindeki uygulama simgelerini detaylandırabileceğiniz, ana sayfada tüm uygulama widget’larını kullanabileceğiniz bir tasarım düşünün. İşte iOS Widget konsept tasarımı da bu hayali tüm detaylarıyla gerçekliğe döktü. Tabii ki Apple‘ın böyle bir şey yapıp yapmayacağı konusunda resmi bir açıklama bulunmasa da, konsept tasarımların genellikle gerçekleştiğini de belirtmekte fayda var.

.

Daha önce sızdırılmış bazı raporlar ise iOS 14 ile bu widget özelliklerinin kullanıcılarla buluşacağını iddia ediyor. Önümüzdeki günlerde bu iddiaların da daha net raporlarla karşımıza çıkacağı düşünülüyor.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: