«
Ekran Alıntısı

28 Temmuz’da başlayan ve hala yanmaya devam eden Manavgat‘ta bulunan yangında çekilen bir video, izleyen izleyicilerinin yüreklerini burktu. Yangın alanından kaçmaya çalışan kelebek, itfaiye çalışanın elinden su içiyor ve bu anın videosu, yangın afetinin doğal yaşamımızı ne denli kötü etilediğini izleyicilerine bir kez daha hatırlattı.

Ülkemiz, orman yangınlarıyla mücadelesinde dokuzuncu günü. Ülkemizin Akdeniz‘in ve Ege bölgelerinde etkili olan yangınlar, çok fazla alanın kül olmasına sebeb oldu. Fakat yangında zarar gören canlılar, malesef ki sadece ağaçlar değildi. Doğaya hiçbir zarar vermeyen doğada kendi halinde yaşam mücadelesi vermeye çalışan birçok hayvan orman yangını sebebi ile hayatını kaybetti.

Ülkemizin insanının duyarlılıklarının artış gösterdiği bu yangın sürecinde, yüreklerimizi burkan bir video internette dolaşıyor. Orman yangının bulunduğu  Anlatya’nın Manvgat ilçesinde çekildiği fark edilen bahsi geçen videonun başrolü, kendine has bir güzelliğe sahip bir minik kelebek. Yaklaşık dokuz gündür ülkemizde devam eden orman yangınlarından kaçmaya çalışan bu minik kelebek, yangını söndürmek amacı ile orada bulunan bir itfaiye çalışanının eline konmuştu. İtifayiye çalışanının eline su dökmesi ile bu ele dökülen suyu kana kana içen  mink kelebek, onu izleyenlerinin kalblerinde burukluk ve gözlerinde gözyaşına sebeb oldu.

Yaklaşık olarak 1 dakikalık bir süreye sahip olan bu videonun çekiminden daha öncesinde ve çekiminden daha sonrasında neler yaşandığı hakkında bir bilgi yok. Fakat izlediğiniz videoda gerçekleşen sahneler, son zamanlarda ülkece  yaşadığımız zor zamanlarda yaşanılan mucizelerin ne ilki ne de sonuncusu. Bugün sosyal medyaya giriş yapıp ülkemizde çıkan oraman yangınları ile ilgili yapılmış olan sosyal medya paylaşımlarına baktığımız zaman, ülkemizde çıkan yangınlardan kurtarılmış hayvanlara ait fotoğraf veya video kaydına ulaşabiliyoruz.

Antalya’nın Manavgat ve Gündoğmuş ilçelerindeki orman yangınlarının kontrol altına alındı.

Ayrıca Manavgat’tan söz açılmışken; Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli‘nin büyük bir müjde verdiğini söyleyelim. Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yapan Bakan Pakdemirli, Antalya’nın Manavgat ve Gündoğmuş ilçelerindeki çıkan orman yangınlarının kontrol altına alındığına dair bu müjdeli haberi duyurdu. Soğutma çalışmalarının hala daha devam ettiğini belirten Bakan Pakdemirli, yangını söndürmede aşamasında emeği geçen kişilere teşekkürlerini iletti.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Merve aksak

    Tam merak ettim bir konuydu teşekkür ederim