«
MATRIX

Wachowski kardeşlerin 90’lı yılların sonunda çekmeye başladığı kült film serisi Matrix için yeni film çalışmaları iki senedir devam etmekte. Matrix 4 çekimleri, koronavirüs önlemlerinden dolayı aksaklığa uğramış olsa da, çekimlere Ağustos ayında yeniden başlandı. Şimdiye kadar konusu hakkında pek sızıntı ortaya çıkmasa da, yeni Matrix filmi için isim ortaya çıkmış olabilir.

.

Matrix 4’ün Adı Instagram’da Sızdırıldı!

.

Matrix 4 Filmi Adı İçin Instagram Gönderisi Paylaşıldı

.

Matrix 4 filmi setinde çalışan bir makyözün, Wachowski kardeşlerin gönderdiği hediye bir ceketin iç astarını paylaşmasıyla yeni filmin adı sızdırılmış oldu. Ancak filmin adını ortaya çıkaran ise bu ceketle birlikte gönderilen ve Wachowski kardeşlerin teşekkür mesajını içeren hediye kartı oldu.

.

Matrix 4’ün Adı Instagram’da Sızdırıldı!

.

Bu teşekkür kısmının altında ise Matrix Resurrection isimlendirmesi dikkat çekiyor. Diriliş olarak dilimize çevrilen bu adlandırma, aslında serinin hayranları için pek de sürpriz değil. Ancak henüz bu isimlendirme teyit edilmiş değil. Paylaşımı yapan hesap ise Instagram gönderisini silmiş olmasına karşın, Reddit kullanıcıları göderinin ekran görüntüsünü alabildi.

.

Matrix 4 Filmi Resurrection ve Konusu

.

Öncelikle Matrix serisini izlemediyseniz, haberin kalan kısmı spoiler içerebilir. Matrix 3 filminin sonunda Neo karakterinin seçilmiş kişi gerçeğini öğrenmesi ve sistemin mimarına karşı direnmesi Zion kentininin de sonunu getiriyordu.

.

Bundan dolayı Keanu Reeves’in oynadığı Neo karakteri, sevdiği kadın Trinity ile Zion arasında seçim yapmak zorunda kalmıştı.

.

Matrix 4’ün Adı Instagram’da Sızdırıldı!

.

Seçimini Zion’dan yana kullanan ve kendisini sisteme bağışlayan Neo’ya ne olduğu ve Matrix sonrası insanlığın nasıl bir dünyayla karşı karşıya kaldığı seyircilerin kafasında soru işareti oluşturmuştu.

.

Matrix 4 Resurrection filminde, isminden hareketle Noe karakterinin yeniden dirilmesiyle karşı karşıya kalabiliriz. Yine Trinity karakterinin de filmde yer alması da bu dirilme vurgusunu gösteriyor.

.

Son olarak 22 Aralık 2021 tarihinde sinemalara geleceği açıklanan Matrix 4, şimdiden bu yılın en çok beklenen filmlerinden biri oldu.

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *