«
16

Twitter haziran ayında iOS kullanıcıları için sesli tweetleri kullanıma sunduktan kısa bir süre sonra, insanların doğrudan mesajlar yoluyla sesli mesaj kaydetmesine ve göndermesine izin verme fikrini deniyor. Bu noktada mesajlaşma uygulamalarında aktif olarak kullanılan ve pek çok sosyal ağda da kullanılan bu özellik Twitter için de gelebilir. Twitter sesli DM özelliği test ediliyor.

.

Twitter sesli DM özelliği ilk olarak Brezilya’da!

.

Bilindiği kadarıyla yeni test edilen özellik ilk olarak Brezilya’daki kullanıcılara sunulacak. Twitter, ‘’İnsanların kendilerini Twitter’da hem halka açık hem de özel olarak sohbetlerde nasıl ifade edecekleri konusunda daha fazla seçenek istediğini biliyoruz.’’ diyor ve bu noktada özelliği kullanıcılara kısa sürede sunmak istiyor.

.

Bu özellik , ilk olarak birkaç hafta önce Matt Navarra tarafından test aşamasında olduğu paylaşılarak duyurulmuştu. Daha sonra yazılım geliştiricisi Alessandro Paluzzi tarafından Twitter kodunda bulunmasının ardından Ağustos ayından bu yana söylentilerde bu özellik ortaya çıktı.

.

Belirtildiği gibi, sesli mesajlar 20 saniye uzunluğunda kısıtlanmış olacak ve alınan mesajları kontrol etmek için basit bir oynat / duraklat düğmesine yer verilecek. Twitter ekibi, sesli mesaj göndermeyi Twitter sohbetlerinin daha doğal bir parçası haline getirmek için tasarladığını söylüyor. Ayrıca, bu özelliğin getireceği kaçınılmaz kötüye kullanım için bir mesaj bildirme özelliği de bulunuyor.

.

Bütün kullanıcılar için sunulup sunulmayacağı ise henüz belirsizliğini koruyor.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *