Verizon Tüketicilere Pil Ömrünü Korumak İçin 5G'yi Kapatmalarını Söyledi Sonra Pişman Oldu! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Verizon Tüketicilere Pil Ömrünü Korumak İçin 5G’yi Kapatmalarını Söyledi Sonra Pişman Oldu!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

VERIZON

Verge tarafından paylaşılan Pazar günü bir tweet’te Verizon Wireless CS, müşterilere normalden daha fazla pil tüketimi yaşıyorlarsa LTE’yi açmaları gerektiğini söyledi. Verge’nin açıkladığı gibi, bu tweet’teki sonuç, müşterileri 5G’yi buna sahip telefonlarda kapatmaya yönlendiriyor. Verizon’un 5G’ye geçişini düşünürsek , bu biraz tuhaf görünüyor.

.

“Pilinizin normalden daha hızlı tükendiğini mi fark ettiniz?” Verizon tweet’e yazdı. “Pil ömrünü korumaya yardımcı olmanın bir yolu LTE’yi açmaktır. Hücresel> Hücresel Veri Seçenekleri> Ses ve Veri’ye gidin ve LTE’ye dokunun.”

.

Verizon Tüketicilere Pil Ömrünü Korumak İçin 5G'yi Kapatmalarını Söyledi Sonra Pişman Oldu!

.

Twitter’daki bir kullanıcı bu ironiye dikkat çekti. Verizon, kullanıcıya yanıt verdi ancak önceki pil tavsiyesine gerçekten değinmedi, bunun yerine 5G hızları hakkında konuşmayı seçti. LTE’ye geçerek pil ömrünü korumaya ilişkin orijinal tweet, o zamandan beri silindi, ancak aşağıda 5G yanıtını görebilirsiniz.

.

Verizon Tüketicilere Pil Ömrünü Korumak İçin 5G'yi Kapatmasını Söyledi, Sonra Anında Pişman Olduğunu Söyledi

.

Mashable’ın da belirttiği gibi 5G, bazı telefonlar için pilin bitmesine neden olabilir. Mantıklı olan birçok yeni özellik ve teknoloji ilk başta öngörüldüğü gibi çalışmıyor. Ayrıca, 5G ABD’de devam etmekte olan bir çalışmadır. Bunu dolambaçlı bir şekilde ele almak bir tür itici güçtür. Elbette, Verizon çıktıysa ve 5G’nin pilin bitmesine neden olabileceğini söylediği takdirde, bazı insanlar huysuzlaşabilir, bu da 5G etrafındaki tüm hayranlar göz önüne alındığında anlaşılabilir bir durumdur. Ama en azından gerçek olurdu.

.

Hızlı bir araştırma, diğer şirketlerin dağınık bir PR durumu yaratmadan bu sorunu çözdüğünü ortaya koyuyor. Örneğin Samsung, 5G hizmetinde pil boşalması sorununa bir destek sayfası ayırdı . Üretici, bu sorunun meşru olduğunu kabul etti ve bunun mevcut 5G ağlarındaki bir sınırlamadan kaynaklandığını, ancak bunun 5G ağları genişledikçe iyileşeceğini açıkladı. Huawei ayrıca bir destek sayfasında sorunu ele aldı ve bir 5G ağında çevrimiçi olarak daha fazla bant genişliğinin tüketildiğini ve bu nedenle daha fazla güç tüketilebileceğini belirtti.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: