Sosyal Medya Haberleri

YouTube Artık Video İzlemeyelim Diye Uyaracak

Telefonumuz üzerinden video izlerken zamanın nasıl geçtiğini fark edemiyoruz, ertesi gün iş olduğunda istemeden saatlerce ekrana kilitlenebiliyoruz. YouTube uyku hatırlatması özelliği ile artık video izleme sürelerinizi kısıtlayabileceksiniz.

.

Uyumadan önce ekrana bakmak uykunun kaçmasına neden olabiliyor, bir bağımlılık haline gelen sosyal medyayı kısıtlamanın örneklerinden biri de artık platforma ekleniyor.

.

youtube

.

YouTube Uyku Hatırlatması Özelliği Çok Yakında Gelecek

.

Yakın zamanda uygulamaya gelmesi beklenen özellik şuan beta aşamasında. Ayarlar sekmesine eklenecek ayar ile uyku saatlerinizi ayarlayıp, bu saatlerden önce hatırlatmalar alabileceksiniz. Buna ek olarak bir gün içerisinde ne kadar süre YouTube üzerinde vakit geçirebileceğinizide kısıtlayabileceksiniz.

.

  youtube

.

Bu özellik size 15-180 dakika arası hatırlatıcılar ekleme imkanı tanıyacak. Yatmadan önce vaktinizi video izleyerek geçiriyorsanız bu uykunuz için bir sorun yaratabilir, YouTube ile aranıza yarım saat koymak bile daha rahat bir uyku demek olabilir. Özellik uygulamaya eklendiğinde ayarlarda “yatma zamanından önce hatırlat” seçeneği çıkacaktır, bu ayarı kullanarak zamanlayıcı oluşturabilirsiniz.

.

Daha önce Spotify ve Apple Music gibi müzik servislerinde uyku hatırlatmaları özelliklerini görmüştük. Özelliğin önümüzdeki birkaç gün içerisinde uygulamaya eklenmesi bekleniyor. Sizler bu özelliği gerekli buluyor musunuz?

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: