«
1

Xiaomi’nin cihazlarına sunduğu kullanıcı arayüzü MIUI, her yıl olduğu gibi 2020 yılında da büyük güncelleme alıyor. Bu yıl karşımıza MIUI 12 kullanıcı arayüzü ile çıkan Xiaomi, kullanıcılarına büyük yenilikler vadediyor. Önceki sürüme göre tasarımsal ve işlevsel anlamda büyük farklılıklara sahip olan MIUI 12, global sürümü ile tüm kullanıcılara ulaşıyor.

.

Xiaomi, güncellemelerini ilk olarak Çin ve Hindistan’da dağıtmakta. MIUI 12 güncellemesi de Çin’deki dağıtım aşamasını geride bırakıp küresel dağıtıma geçiyor.

.

MIUI 12 Global güncellemesini ilk hangi cihazlar alacak?

.

Xiaomi, yeni Mi ve Redmi cihazlarına güncelleme konusunda öncelik tanıyor. Eğer kutudan MIUI 11 olarak çıkmış bir cihaza sahipseniz güncellemenin size daha çabuk gelmesi olası. Global adını taşıyan MIUI güncellemeleri tüm dünyadaki ülkeler tarafından kullanılabilir olarak tasarlanıyor. Yani dil ve bölge konusunda bir sorun yaşamıyorsunuz. Dilerseniz sözü fazla uzatmadan MIUI 12 Global dağıtımına başlanan Mi ve Redmi cihazlara göz atalım.

miui 12 global

Bu cihazlar için güncelleme dağıtımına başlandı:

Xiaomi Mi 10 Pro
Xiaomi Mi 10
Xiaomi Mi Note 10 Lite
Xiaomi Mi 9
Xiaomi Mi 9 Pro 5G
Xiaomi Mi 9T
Xiaomi Mi 9T Pro
Redmi K30
Redmi K30 5G
Redmi K30 Pro
Redmi K20
Redmi K20 Pro
Redmi Note 9
Redmi Note 8 Pro
POCO F2 Pro
POCO X2

.

Eğer bu cihazlardan birine sahipseniz güncellemeyi en kısa sürede alacaksınız. Bazen global sürümlerin dağıtımı bazı ülkelerde gecikebiliyor. Bu durumda sabırlı olmakta fayda var.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *