«
Moshi_Otto_Q_Wireless_Charger_Pad_1547193158_4

Hızlı kablosuz şarj giderek daha fazla akıllı telefona doğru ilerlerken, piyasadaki kablosuz şarj aksesuarlarının sayısında bir artış görebiliriz. Bununla birlikte, bu kablosuz şarj cihazlarının çoğu, görünüşten ziyade kullanıma odaklanan sade bir tasarıma sahiptir. Kablosuz şarj pazarına hem şık tasarım hem de işlev getiren Moshi Otto Q gibi birkaç istisna vardır .

Moshi Otto Q İncelemesi: Tasarım

Moshi Otto Q, geleneksel bir kablosuz şarj cihazına benzemiyor. Oldukça şık bir tasarıma sahiptir ve mevcut mobilyalarınızla kolayca uyum sağlar. Aslında, ilk bakışta, onu bir kablosuz şarj cihazı olarak tanımlayamayabilirsiniz bile. Moshi, tasarımın Danimarka mobilya tasarımından ilham aldığını ve çok kaliteli ve lüks göründüğünü kabul etmem gerektiğini söylüyor .

Kablosuz şarj cihazının üst kısmı, telefonunuzun veya diğer kablosuz şarj uyumlu cihazınızın sağlam bir şekilde üstte kalmasını sağlayan silikon yüzey halkalı funda gri kaplamalı kumaş benzeri bir malzemeyle kaplanmıştır. Otto Q, tekdüzelik sağlayan uyumlu gri renkli şarj kablosuyla birlikte gelir. Ancak, kutunun içinde şarj adaptörünü almadığınızı unutmayın. Ayrıca, bu şarj cihazı için yalnızca bir renk seçeneği vardır – gri. Renk çok kaliteli görünüyor, bu yüzden seçeneğim olsa bile başka bir gölgeyi seçeceğimi sanmıyorum.

Moshi Otto Q Kablosuz Şarj Cihazı İncelemesi: Akıllı Telefonunuz için Şık Bir 10W Şarj Cihazı

Moshi Otto Q kablosuz şarj cihazı sadece 137g ağırlığında oldukça hafiftir ve dizüstü bilgisayarınızın USB-C portu üzerinden şarj ederken bile seyahat ederken kolayca taşıyabilirsiniz. 1 metrelik kablo (USB-A – C) ayrıca, şarj cihazını en yakın prize bağlarken herhangi bir sorun yaşamamanızı sağlar.

Şarj cihazının alt kısmı, yerinde sağlam bir şekilde kalmasına yardımcı olan kaymaz bir malzemeden yapılmıştır.

Moshi Otto Q İncelemesi: Şarj Desteği / Hızı

Moshi Otto Q, en hızlı kablosuz şarj cihazı değildir, 10W çıkışta maksimuma çıkar. Bununla birlikte, Qi kablosuz şarj standardını destekler, bu nedenle Apple , Samsung, Xiaomi veya hatta Huawei’den Qi özellikli herhangi bir cihazı 5W / 7.5W / 10W’de şarj edebilmelisiniz.

Not o kablosuz şarj hızı o bağlı olduğundan adaptörü bağlıdır. Dolayısıyla, Moshi Otto Q’ya 5W adaptör ile güç veriyorsanız, cihaz 10W’da şarj edebilse bile cihazlarınızda yalnızca 5W şarj elde edersiniz. 10W şarjdan yararlandığınızdan emin olmak için her zaman 10W + şarj adaptörü kullanın.

Otto Q, verimli şarj için 2,6 mm ferrit levha içerdiği bildirilen yenilikçi Q-coil ™ modülü sayesinde 5 mm kalınlığa kadar kasalara sahip akıllı telefonları şarj edebilir.

Ayrıca, cihaz şarj olurken her birkaç saniyede bir yanıp sönen bir LED şarj göstergesi alırsınız. Cihaz tamamen şarj olduğunda, LED ışığı aynı şeyi göstermek için yanıp sönmeyi durduracaktır. Şarj cihazının sınırlı yüzey alanı nedeniyle, şarj olmaya başlaması için cihazınızı mükemmel bir şekilde hizalamanız gerektiğini unutmayın. Başlangıçta bu tatlı noktayı kaçırdığım birkaç kez oldu ve telefonum şarj cihazına yerleştirildiğinde bile şarj olmuyordu. Ama birkaç gün sonra bu noktayı çözüyorsun.

Diğer özellikler arasında, bugünlerde kablosuz şarj cihazları arasında standart hale gelen FOD (Yabancı Nesne Algılama) bulunmaktadır.

Moshi Otto Q Kablosuz Şarj Cihazı İncelemesi: Akıllı Telefonunuz için Şık Bir 10W Şarj Cihazı

Moshi Otto Q İncelemesi: Kullanım

Yukarıda bahsettiğim gibi, Moshi Otto Q’da şarj ettiğim iPhone 11’in şarj işlemini başlatmak için şarj cihazıyla mükemmel bir şekilde hizalanması gerekiyordu. Bunun nedeni, kablosuz şarj alanının tasarımla sınırlı olmasıdır (çoğu kompakt şarj cihazı için bir sorun) ve ben biraz daha büyük olmasını tercih ederdim. Kablosuz şarj cihazının telefonda bir Spigen kılıfla bile mükemmel şekilde çalıştığını unutmayın.

Moshi Otto Q, iPhone 11’i 7.5W’de şarj ederken ısınmadı. 10W’a kadar Qi tabanlı şarjı destekliyor ancak şarj cihazını test ederken yanımda 10W destekli bir cihazım yoktu. Ancak Qi özellikli tüm cihazları 10 W’a kadar şarj edebilir. Ayrıca Meizu ve Airpods Pro kulaklıklarımı herhangi bir sorun olmadan hemen şarj etti.

Seyahat ederken veya bir kafede kolayca taşıyabilir ve dizüstü bilgisayarınızın USB’si aracılığıyla güç sağlayabilirsiniz. Şarj işlemi biraz daha yavaş olacaktır (USB çıkışınız nedeniyle) ancak her yerde kablosuz şarj cihazına sahip olmanın rahatlığı bu dezavantajı ortadan kaldıracaktır. Macbook Pro’m ile bir kafede denedim ve telefonumu veya kulaklık çantamı şarj etmekte sorun yaşamadım.

Üstteki kumaş benzeri malzeme de oldukça dayanıklı görünüyor ve bir aylık testten sonra herhangi bir aşınma ve yıpranma belirtisi yoktu. Çevre metalden yapılmış gibi görünüyor, ancak metalik kaplamalı katı plastik olduğunu unutmayın. Yine de, genel tasarım oldukça kaliteli görünüyor ve masanıza çekici bir katkı olacak.

Moshi Otto Q İncelemesi: Karar

Moshi Otto Q, piyasadaki ne en hızlı ne de en ucuz ( Amazon’da yaklaşık 60 $ maliyeti ) kablosuz şarj cihazı değil. Ancak gördüğüm en şık kablosuz şarj cihazlarından biri ve bunun çoğu kullanıcı için tek seferlik bir yatırım olacağını düşünürsek, şarj cihazını geleneksel kablosuz şarj cihazlarından daha şık ve şık bir şey isteyen çoğu kullanıcıya önerebilirim.

Bir dezavantajı, sınırlı şarj yüzeyidir, ancak bu, piyasadaki çoğu kompakt kablosuz şarj cihazıyla ilgili bir sorundur. Bunun arkasına bakabilirseniz (birkaç gün kullandıktan sonra tatlı noktayı anlarsanız), Moshi Otto Q, telefonunuzu her gün şarj etmek için şık ancak işlevsel bir aksesuar olabilir.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *