«
TWITCH

Önde gelen yayın platformu Twitch‘te yayında uyuyan yayıncılar dikkat çekmeye devam ediyor. Son olarak bir yayıncı uyumaya çalıştığı, izleyicilerin bağış ve bit ile onu rahatsız ettiği yayında yüksek miktarda kazanç sağladı.

.

Son zamanlarda ‘uyku yayını’ konseptinin yüksek gelir sağlaması, yayıncıları bu alana yöneltti. Hatta kısa sürede yüksek kazanç sağlanan bu yayınlar, oyun oynanan yayın konseptinin dahi önüne geçmeye başladı.

.

Twitch Yayınında Uyuyarak Binlerce Dolar Kazanıyorlar!

.

Twitch Yayınında Uyuyan Yayıncılar Rağbet Görüyor

.

İzleyicilerin alıştığı uyuma yayınlarına bir yenisi daha eklendi. 26 yaşındaki ABD’li Twitch yayıncısı Asian Andy, yayında uyumaya çalıştı. İzleyiciler de abonelik, bağış ve bit gönderimiyle onu uyanık tutmaya çalıştı. Yayıncı, bu süreçte de 16 bin dolar civarında gelir sağladı. Gelen bağış bildirimlerimden dolayı da yayıncı uykuya geçemedi.

.

Twitch Yayınında Uyuyarak Binlerce Dolar Kazanıyorlar!

.

İzleyicilerden bağış geldiğinde yayıncı tarafından ayarlanan bot, bağış metinlerini seslendirdi. Yüksek sesle okuma yapan bot, yayıncıyı uykusuz tutarak izleyicilerin amacını yerine getirmiş oldu. Bununla birlikte izleyiciler, yayıncının kişisel asistanı Amazon Alexa’ya da emirler gönderdi. Komutlar arasında köpek gibi havlama, yüksek sesle müzik çalma ya da alarm saati gibi ses dinletme yer alıyordu. İzleyicilerine teşekkür eden yayıncı, “Eskiden 16 dolara Uber kullanırdım.” dedi ve kazancın yüksekliğini ima etti.

.

Bu popülaritenin artmasından dolayı ilerleyen zamanlarda uyku yayınlarının çoğalarak devam edeceği tahmin ediliyor.

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *