Oculus Quest 2 Sesli Komut Desteği Sunacak! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Oculus Quest 2 Sesli Komut Desteği Sunacak!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

OCULUS QUEST 2

Oculus Quest 2 ve portal cihazları artık “Hey Facebook” a cevap verebilecek. Oculus, geçen yıl sesli komutları kullanıma sundu. Ancak yine de cihazın söylediklerinizi dinleyip algılayabilmesi için menüdeki “Sesli Komutlar” düğmesine basmanız veya kumanda düğmesine iki kez basmanız gerekiyordu.

.

Oculus Quest 2 Sesli Komut Desteği Sunacak!

.

Yeni Özellik Bu Hafta Kullanılabilecek

.

Artık sesli komutlar, gerçek bir eller serbest deneyimi haline geliyor. Yeni özellikle önceki gibi herhangi bir şeye basmanıza gerek kalmadan “Hey Facebook, ekran görüntüsü al” gibi komutlar verebilir hale geliyor. Oculus, yeni özelliğini bu hafta Oculus Quest 2 ‘de sunmaya başlayacak. Ek olarak şirketin eski Quest cihazlarına sunmayı planlayacağı da söyleniyor.

.

Oculus Quest 2 Sesli Komut Desteği Sunacak!

.

Deneysel Özellikler” panelinden etkinleştirmeniz gereken özelliği istediğiniz zaman kapatabilmeniz mümkün olacak. Ayrıca, mikrofon kapalı veya kulaklığın uyku durumdayken uyandırma sözcüğünün çalışmıyor. Ek olarak yeni özellikte sesli komutlarınızı görüntüleyebilir, duyabilir ve silebilir, ayrıca istediğiniz zaman ses depolamak da mümkün olacak.

.

Portal cihazlarına gelince ise yeni uyandırma sözcüğü eller serbest komutlar verebilmek için başka bir seçenek olarak görülüyor. Çünkü görüntülü sohbet cihazları zaten “Hey Portal”ı cevaplıyor, ancak artık bunu istediğiniz zaman “Hey Facebook” ile değiştirebileceksiniz.

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: