«
OnePlus-Nord-design

OnePlus, bu yıl toplam altı akıllı telefon çıkardı. Bunun dışında, üçü yüksek kaliteli teklifler, iki uygun fiyatlı cihaz ve bir orta sınıf telefon. Ancak şirket, yalnızca dört cihaz için yalnızca üç yıllık yazılım desteği sözü verdi. Şimdi marka, bu dört akıllı telefondan üçü için yazılımın sona erme tarihlerini de yayınladı.

Bunlar, OnePlus 8 serisi ve Nord için yazılım desteğinin sona erdiği tarihlerdir.

Çinli akıllı telefon üreticisi OnePlus , Nisan ayında OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro’yu piyasaya sürerek 2020’ye başladı . Bu telefonları, şirketin ilk orta sınıf telefonu olan OnePlus Nord takip etti Temmuz ayında .

Ayrıca, marka , 2020’nin ikincisi için üst düzey cihaz olarak Ekim ayında OnePlus 8T’yi piyasaya sürdü . Ardından Kasım ayında OnePlus Nord N10 5G ve OnePlus Nord N100 , Oneplus’ın ilk bütçe telefonları olarak geldi.

OnePlus-8-23

Şimdi, Aralık ayında şirket, resmi ‘OnePlus Güvenlik Güncellemeleri’ sayfasında  PiunikaWeb ilk üç telefon için yazılım destek tarihlerinin sona erdiğini açıkladı . Gelin bu tarihlere bir göz atalım.

  • OnePlus 8 – Nisan 2023
  • OnePlus 8 Pro – Nisan 2023
  • OnePlus Nord – Temmuz 2023

Yukarıdaki listeden de görebileceğiniz gibi, OnePlus 8 , OnePlus 8 Pro ve Oneplus Nord için yazılım desteği , piyasaya sürülmelerinden tam olarak üç yıl sonra sona erecek.  

Eski iki model üç Android güncellemesi alacak. Bunlar var zaten fazla Android güncellemesini aldı OxygenOS 11  şeklinde. Öte yandan, OnePlus Nord’un yalnızca iki Android güncellemesi alacağı ve henüz herhangi bir Android güncellemesi alacağı söyleniyor.

postada oneplus nord

OnePlus, OnePlus 8T için yazılım desteği bitiş tarihini açıklamamış olsa da, bunun Ekim 2023’te olacağına inanıyoruz. Sadece kardeşleri olduğu için üç yıllık desteğe de uygun.

Bununla birlikte, OnePlus Nord N10 5G ve OnePlus N100 için yazılım desteğinin , markanın bu telefonlar için yalnızca iki yıllık destek ve tek bir Android güncellemesi vaat ettiği için Kasım 2022’de sona ermesi bekleniyor .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *