Sıradaki içerik:

Halo Infinite Bekleyenlere Kötü Haber!

e
sv

Oppo’dan Wi-Fi Yerine Li-Fi Kullanan Telefon Yolda!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ülkemize ne zaman geleceği henüz netleşmemiş olsa da, 5G teknolojisi içerisinde bulunduğumuz 2020 yılında akıllı telefonlar için bir standart haline gelmeye başladı. Amiral gemilerinin yanı sıra birçok orta seviye telefon 5G desteği ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Tabi herhangi bir kota olmadığı için insanların büyük bir bölümü herhangi bir dosya indirmek istediklerinde veya evde / ofiste olduklarında 4G ve 5G yerine Wi-Fi ağlarını tercih ediyor.

.

Oppo, Li-Fi teknolojili telefon için kolları sıvadı!

Daha yüksek hızlara ulaşmayı sağlayan Wi-Fi 6 teknolojisi, 5G ile benzer şekilde telefonlarda standart hale gelirken, kablosuz ağlarda sınırları zorlamaya birkaç yıl kaldı. Wi-Fi teknolojisine kıyasla çok daha hızlı olan Li-Fi için çalışmalar yıllardır devam ediyor ve yakında telefonlarda görmemiz mümkün olacak.

LetsGoDigital tarafından yayınlanan bir rapora göre OPPOWi-Fi’den çok daha hızlı olan Li-Fi teknolojisini destekleyen yeni bir akıllı telefon üzerinde çalışmaya başladı ve bunu patentledi. Patenti incelediğimizde dar çerçevelere sahip olan yani tam ekran tasarımını benimseyen bir telefon görüyoruz.

Muhtemelen açılır kamera mekanizması olan telefonda, Li-Fi sensörünün arkaya yerleştirileceği belirtiliyor. Kare şeklindeki sensör telefonun arka tarafındaki kamera modülünün hemen yanında veya telefonun üst kenarında olacak.

.

Tabi şu anda çalışmaların hangi aşamada olduğunu bilmediğimiz için cihazın çıkış tarihi hakkında yorum yapmamız pek mümkün değil. Bu teknolojiyi dizüstü bilgisayarlar ve akıllı telefonlara getirmeyi çalışan İngiltere merkezli bir girişim olan PureLiFi, geçen yıl Mobil Dünya Kongresi’nde aynı şeyi sergilemişti. 2020 civarlarında Li-Fi kullanan telefonları görebileceğimizi tahmin etmişti.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: