«
ATAK ELECTRIC

Atak Electric’in motoru, 230 kWh motor gücü ve 2.400 Nm tork üretme kapasitesine sahip. BMW tarafından geliştirilen beş adet 44 kWh bataryalarla toplamda 220 kWh batarya kapasitesi bulunan Atak Electric, 300 km’ye varan menziliyle rakiplerinin önüne geçerken alternatif akımlı şarj üniteleriyle 5 saatte, hızlı şarj üniteleriyle de 3 saatte tam şarj oluyor. Enerji geri kazanımı sağlayan rejeneratif fren sistemi sayesinde bataryalar yüzde 25’e kadar kendi kendini de şarj ediyor.

.

Otonom ‘Atak Electric’ Özellikleri Neler?

.

Dinamik tasarımı ile göz alan Atak Electric, led gündüz farlarıyla dikkat çekiyor. 10,1 inçlik multimedya dokunmatik ekranı, tamamen dijital 12,3 inçlik gösterge paneli, anahtarsız çalıştırma, USB çıkışları ile donatılan ve Wi-Fi uyumlu altyapı sunan Karsan Atak Electric, ayrıca, elektrik kontrollü havalı süspansiyon sistemiyle de konfor olarak binek otomobilleri aratmıyor. Toplamda 52 kişilik yolcu kapasitesi sunan Atak Electric’te, 18+4 ve 21+4 katlanır olmak üzere iki farklı koltuk yerleşim seçeneği mevcut.

.

CEO’undan Açıklama Geldi

.

Karsan CEO’su Okan Baş, Münih’teki tanıtımda, basın mensuplarının sorularını yanıtlarken, “Karsan olarak Ar-Ge’den seri üretime bir yıl içerisinde 2 elektrikli araç modeli tanıtan ilk ve tek Türk markasıyız. Bu hem bizim için hem Türkiye için bir gurur kaynağı. Üstelik yine ilk kez sizlerin göreceği yeni hatlarıyla dikkatleri çeken Atak’ın tasarım yenileme sürecini de çok kısa bir süre içerisinde tamamladık.” ifadelerini kullanmıştı.

.

Otonom ‘Atak Electric’ Özellikleri Neler?

.

Okan baş, Atak modelinden bugüne kadar 1500’ün üzerinde yurtiçi ve yurtdışı satış yaptıklarını açıklayarak “Atak’ın yurtiçi pazarında kendi sınıfındaki, yani 8 metre otobüsler içerisindeki segment payı ise oldukça yüksektir. Bu pay, 2019’un ilk yarısı itibariyle yüzde 33 olarak öne çıkmaktadır.” ifadelerini kullanmıştı.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *