Pokemon GO Bu Telefonlar İçin Tarih Oluyor! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Pokemon GO Bu Telefonlar İçin Tarih Oluyor!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Pokemon GO Bu Telefonlar İçin Tarih Oluyor!

Bir dönemin en popüler mobil oyunları arasında olan Pokemon Go, ilerleyen dönemlerde gelecek bir güncelleme ile birlikte bazı akıllı telefon modelleri için tarih olacak. Android 5.0 Lollipop, iOS10 ve 11 kullanıcıları Pokemon’u oynayamayacak. İşte güncellemeden sonra oyunun oynanmayacağı akıllı telefonlar!

.

Pokemon Go bazı akıllı telefonlar için tarih olacak!

.

Oyunun yapımcısı olan Niantic tarafından açıklananlara göre Ekim ayında gelecek bir güncelleme ile Android 5.0 işletim sistemi kullanan telefonlar, iOS 10 ve 11 kullanan telefonlar ve iOS 12 desteğine sahip olsa da iPhone 5s ve iPhone 6‘nın da güncellemeden sonra oyuna destek vermeyeceğini açıkladı.

Belirtilen işletim sistemlerinin yanı sıra, iPhone 5s ve 6’da oynanmamasının nedeni olarak; her iki akıllı telefonda da 1 GB RAM bulunması ve bunun oyun için yeterli olmadığı düşüncesine sahip olmaları.

.

Yapımcı firma oyun hakkında her noktayı düşündüklerinde, diğer oyunlar kadar zorlayıcı olmadığını kabul ediyorlar, ancak 3D görsellerekameralaraGPS izlemeye ihtiyaç duyan oyun eski telefonlarda çok fazla pil tüketebileceğini düşündüklerini belirtti.

.

Ayrıca eledikleri bu akıllı telefonların günlük aktif oyuncu kitlesinin çok küçük bir kısmı olduğunu ve bu nedenle çok fazla oyuncu kaybına maruz kalmayacaklarını düşündüklerini açıkladılar. Tabii telefon sahipleri tarafından baktığımız zaman, oyunu oynamak için telefonlarını değiştirmeleri gerekiyor. Bu durum kullanıcı açısından sorun oluşturabilecek bir nokta olduğu gibi oyunu bırakan kişilerinde olacağını söyleyebiliriz.

.

Niantic tarafından alınan karar hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: