«
Ekran Alıntısı
WhatsApp daha yeni hem silinebilen mesajlara yönelik yeni bir hamle yapmış hem de telefonlar arasında mesaj aktarımı yapmak isteyenlere müjde vermişti. Popüler mesajlaşma uygulaması şimdi de 2018 yılında rafa kaldırdığı bir özelliği yeniden canlandırmak istiyor. WhatsApp arşiv mesajları Tatil Modu olarak adlandırılan bu özelliğin detaylarına bakalım:

.Rafa kaldırılan WhatsApp özelliği geri dönüyor

WhatsApp arşiv mesajları Tatil Modu özelliği!

 

Söz konusu özellik kullanıcıların ”yok saydığı” kişilerin tekrar bu özelliği kapatana kadar arşivlenmiş sohbeti sessize almayı sağlıyor. WABetaInfo tarafından bu özellik bilinmeyen sebeplerden dolayı rafa kaldırılmıştı. Şimdi ise bu özelliğin bir sızıntı paylaşımıyla geri döneceği aktarılıyor.

.

WhatsApp arşiv mesajları için bildirilen Tatil Modu özelliği, bazı değişikliklerle ve yeni bir formla uygulamaya gelecek. Bir yandan Messenger’da bulunan Tatil Modu özelliği kullanıcılara farklı parametreleri seçmeleri adına ayrı seçenekleri sunan ayrı ve özel bir bölüme de sahip olacak.

WhatsApp-arsiv-mesajlari-tatil-modu-ozelligi-00

Kullanıcı bahsedilen yeni özelliği etkinleştirirse, tüm arşivlenmiş sohbetlerin üst kısma taşınmasının ardından(bu şu anda mevcut bir özellik) ve burada bildirimler için yeni bir seçenek görebilecek.

.

Normalde arşive alınan mesajlarda olmayan iki seçenek sunulacak, bunlardan ilki yeni mesajların bildirimini almak ikincisi ise sohbetleri otomatik gizlemek. Dolayısıyla kullanıcı ilk seçeneği işaretlerse arşivlediği mesajlara yeni bir mesaj geldiğinde bildirim almayacak ve mesaj arşivlerdeki yerinde durmaya devam edecek.

.

Özetlemek gerekirse: Yeni özellik kişilere arşivlenmiş mesajlardan isterlerse bildirim almamayı sağlıyor.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *