Robotik Kardeşlerin Portresi Mars’a Taşındı! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Robotik Kardeşlerin Portresi Mars’a Taşındı!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

MARS

NASA18 Şubat‘ta Mars’a inişinden bu yana, Perseverance tarafından çekilmiş binlerce farklı fotoğraf gelmeye devam ediyor. Bu fotoğraflar arasından ise en dikkat çekeni ise gezginde bulunan robotik kardeşlerin aile portresi oldu. Detaylıca bakıldığında, aracın gövdesinin üstüne sabitlenmiş bir çıkartma görünüyor.

.

Robotik Kardeşlerin Portresi Mars’a Taşındı!

.

Perseverance’dan Fotoğraflar Geliyor

.

Bu çıkartmanın, Perseverance‘ı ve Mars‘ın yüzeyine başarılı bir şekilde ulaşmak için diğer NASA gezginlerini tasvir ettiği söyleniyor. Soldan sağa SojournerSpiritOpportunityCuriosity ve Perseverance’ın Kızıl Gezegene iniş sırasına göre olduğu görülüyor.

.

Robotik Kardeşlerin Portresi Mars’a Taşındı!

.

Ayrıca çıkartmanın en sağında NASA‘nın Ingenuity helikopter uçağı da bulunuyor. Ayrıca Perseverance ile gezintiye çıkan bu araç da önümüzdeki günlerde Mars semalarında uçmaya çalışacak.

.

.

Aile portresi fark edildikten sonra, NASA’nın JPL laboratuvarında gezegen koruma mühendisi olan Dr Moogega Cooper, dünyadan ayrılmadan önce çekilmiş bir çıkartmanın fotoğrafını paylaştı ve “Biyolojik olarak temiz olup olmadığını merak edenler için, evet öyleydi” ifadelerini kullandı.

.

.

Son olarak asıl işi antik mikrobiyal yaşamın işaretlerini bulmak olan Perseverance, önümüzdeki birkaç hafta içinde Jezero Krateri‘ni keşfetmeden önce kısa bir test sürüşüne çıkacak.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: