Samsung, Galaxy Note 20 Serisi İçin Frene Bastı! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Samsung, Galaxy Note 20 Serisi İçin Frene Bastı!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Samsung, Galaxy Note 20 Serisi İçin Frene Bastı!

Samsung Galaxy Note 20 serisi, satış rakamları konusunda beklenen performansı gösteremeyebilir. Güney Koreli şirket, bu ihtimale karşı alışık olunmayan bir planı devreye soktu.

.Samsung, Galaxy Note 20 Serisi İçin Frene Bastı!

Samsung Galaxy Note 20 serisi satış rakamları için umutlu mu?

Ülkemizde de satışa sunulan bu seri, Samsung yönetimini üzebilir. Bu durumun farkında olan teknoloji firması, COVID-19 salgınının neden olduğu ekonomik sarsıntılardan sonra dersini almış gibi duruyor.

Samsung’un Galaxy Note 20 serisi için sipariş ettiği bileşen sayısının Galaxy S20 için sipariş edilen bileşen sayısından yüzde 20 daha az olduğu açıklandı. Samsung, Galaxy S20 serisinde yaşadığı hayal kırıklığını bir daha yaşamak istemiyor.

Samsung Galaxy Note 20 serisi

Bundan dolayı tedbirli bir şekilde hareket eden Samsung, bu yılın şubat ayında piyasaya sürülen S20 modellerinin ulaşacağı toplam satış rakamını hesap ederken yaptığı bir hesap hatası yüzünden istediğini elde edememişti. Bu seri, Güney Kore temsilcisinin hayal ettiği satış rakamlarına ulaşamadı.

Samsung ekibinin önlem alması, bu serinin potansiyeline ulaşmasını sağlamak için uygulanan bir strateji olarak değerlendirilebilir. Akıllı telefon satışlarında liderliği Huawei ekibine kaptıran firma, Galaxy Note 20 serisi için 3 milyon adet bileşen sipariş etti.

Samsung Galaxy Note 20 satış rakamları

Bu sayının yıl sonunda 10 milyon adet olacağı söyleniyor. COVID-19 salgını yüzünden büyük bir zarara uğrayan birçok marka, yatırım bütçesini tekrar gözden geçirmek zorunda kaldı. Bu bağlamda Galaxy Note 20 serisinin satış konusunda bekleneni verememesi, Samsung’un yatırımcılarını üzebilir.

Samsung, özellikle Galaxy Note 20 Ultra modelinden oldukça umutlu. Güney Koreli firma, bu modelin Note 20 ailesinin satış şampiyonu olacağını düşünüyor. Geçen yıl piyasaya sürülen Note 10 serisinin satış şampiyonu, yüzde 70 oran ile, Note 10 Plus olmuştu.

Samsung Galaxy Note 20 serisi satış rakamları

Samsung’a göre Galaxy Note 20 Ultra da kendi ailesinin şampiyon modeli olacak. Bu modelin Note 20 serisinin ulaşacağı toplam satış rakamının en az yüzde 70’ini, en fazla ise yüzde 80’ini oluşturacağı öngörülüyor.

Galaxy Note 20 serisi için de umutlu olan Samsung, bu telefonun en çok Avrupa’da ilgi çekeceğine inanıyor. Sizce Galaxy Note 20 ailesinin satış şampiyonu kim olacak? Yorumlarınızı bekliyoruz.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: