Silent Hill’in yaratıcısından yeni korku oyunu! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Silent Hill’in yaratıcısından yeni korku oyunu!

avatar

Büşra Çevik

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Silent Hill’in yaratıcısından yeni korku oyunu!

Korku oyunları arasında ayrı bir önemi olan Silent Hill serisinin yaratıcılarından Keiichiro Toyama’nın yeni bir korku oyunu geliştirdiği öğrenildi. Aksiyon öğelerini de içinde barındıracak oyunla ilgili bazı detaylar da ortaya çıktı.

.

Hayranlar Silent Hill oyunu görmek istiyor.

.

Silent Hill’in ile Gravity Rush oyununun da  yaratıcısı olan Keiichiro Toyama, hayranlarına hitap edecek ve korku temalı bir aksiyon-macera oyunu üzerinde çalışıyor. Yeni stüdyosunda oyunun ilk detaylarını paylaşan Toyoma, herhangi bir aksilik yaşanmaması durumunda 2023 yılında yapımı piyasaya çıkarmayı hedefliyor.  

silent-hill-serisinin-yaraticisi-yeni-bir-oyunla-geliyor

IGN’e konuşan Toyama, öncelikli işinin hayranlarına hitap edecek bir aksiyon macera oyunu olduğunu ve bu doğrultuda çalıştığını açıkladı. Yaklaşık 20 yıllık Sony macerasının ardından Bokeh Oyun Stüdyosu’nu 13 Ağustos’ta kuran ve Aralık ayında halka duyuran geliştirici, oyunun tıpkı diğer oyunlarında olduğu gibi zengin bir hikaye ve ilgi çekici savaş öğeleri içereceğini belirtti.

.

Ekibinin, oyunu 2023’te piyasaya sürmeyi umduğunu belirten usta isim, öncü platformun PC olduğunu ancak bütün konsollara çıkış yapmak istediklerini aktardı. Oyunun hayranlarıysa yapımın Silent Hill’in yeni bir oyunu olacağı konusunda beklenti içinde. Daha önce de Metal Gear Solid’in yaratıcısı olarak tanıdığımız Hideo Kojima aslında Silent Hills adlı bir projeye başlamış ancak daha sonra iptal edilmişti.

.

Bizi takip edin!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: