«
SmartThings

Şirket yaklaşık iki aydır test aşamasında olan yeni uygulaması Samsung SmartThings Find lansmanını gerçekleştirdi. Kendi ekosistemini genişletmek için çalışmalarına devam eden şirket, kullanıcıların kayıp Samsung cihazlarını daha hızlı bulmasına olanak sağlayacak.

.

SmartThings Find Lansmanı Gerçekleştirildi!

.

Şirket, yeni yazılımın Güney Kore, ABD ve İngiltere’de bir süredir test edildiğini açıklamıştı. Yaklaşık 6 milyon kullanıcı tarafından test edildiğini ve bugünden itibaren tüm dünyada hizmete açıldığını belirten yetkililer, kayıp cihaz bulma konusunda daha yeni adımlar atmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

.

SmartThings  .

Android 8 ve üzeri işletim sistemine sahip olan cep telefonu ve tabletler, Tizen 5.5 veya üstü ile çalışan Galaxy Watch akıllı saatler için yeni bir yazılım güncellemesi yayınlanacak. Ayrıca Galaxy Buds Plus ve Galaxy Buds Live kablosuz kulaklık modellerine de gelecek olan yeni özellik sayesinde aksesuar kaybetme sorunu büyük oranda çözülecek.

.

Cihazları bulmak için Bluetooth Düşük Enerji (BLE) ve Ultra Geniş Bant (UWB) teknolojilerini kullanan uygulama Apple tarafından geliştirilen Find My uygulamasına da oldukça benziyor.

.

SmartThings

.

30 dakika içerisinde çevrim dışı hale gelen bir cihaz, diğer cihazların kendisini bulabilmesi için BLE sinyali üretmeye başlıyor. Uygulamada yer alan harita ve sesli yönlendirme özelliği sayesinde kullanıcılar kayıp cihazlarını daha da hızlı bulabilecek.

.

Kullanıcı verilerinin şifrelendiğini ve kötü niyetli kişiler tarafından erişilemeyeceğini belirten Samsung, üst düzey güvenlik sağladıklarının da altını çizmeyi ihmal etmedi.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *