Sosyal Medya Haberleri

Snapchat’ten Trump’a Çok Sert Yaptırım Geldi

Facebook‘un Trump‘a destek veriyormuş izlenimi vermesinin ardından, diğer sosyal medya platformlarından gelen tepkiler hızla artmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Trump ve Twitter CEO‘su Jack Dorsey tartışmasının ardından, bugün de Snapchat’ten tepki geldi. Snapchat Trump reklamı yapmayacak! İşte tüm detaylar…

.

Snapchat Trump Reklamı Yapmayacağını Açıkladı

.

Trump ile Twitter CEO’su Jack Dorsey tartışmasının ardından Facebook tarafını belli etmişti. Geçtiğimiz hafta sonu attığı tweet’ler ile insanları şiddete teşvik eden Trump’a, Snapchat’ten tepki geldi. Şirket bugün yaptığı açıklamada, Başkan Trump’ın doğrulanmış Snapchat hesabının artık uygulamada tanıtılamayacağını açıkladı.

.

snapchat

.

Başkan Trump’ın hesabı RealDonaldTrump, platformda kalacak ve arama sonuçlarında görünmeye devam edecek. Ancak artık uygulamanın haber yayıncılarını, seçilmiş yetkilileri, ünlüleri ve influencer’ları tanıtan keşfet sekmesinde görünmeyecek.

.

Şirket bu durumu “Şu andan itibaren ABD Başkanı Trump’ın profili Snapchat’in keşfet sekmesinde yer alamayacak. Irksal şiddet ve haksızlığa yol açan sesleri yükseltmeyeceğiz. Irksal şiddet ve adaletsizliğin toplumumuzda yeri yoktur ve Amerika’da barış, sevgi, eşitlik ve adalet arayan herkesle birlikteyiz.” sözleriyle açıkladı.

.

.

Platformda 1.5 milyondan fazla takipçisi olan Trump, uygulamanın keşfet sekmesinde düzenli tanıtım yaparak geçen yıla göre üç kattan fazla takipçi kazandı. Trump Bloomberg‘e 2020 seçimlerinde de Snapchat üzerinden ilk kez oy kullanacak gençlere ulaşacağını açıklamıştı. Seçim süreci planları da bu durumun ardından pek iyi gitmeyecek gibi duruyor.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: